همزمان با ماه مبارک رمضان برگزار شد؛

ضیافت افطاری سرای سالمندان مجد اردکان

همزمان با ماه مبارک رمضان و شبهای قدرمراسم ضیافت افطار در مرکز توانبخشی سالمندان مجد اردکان با حضور معاون پشتیبانی و منابع انسانی بهزیستی استان یزد  ، اعضای شورای شهر ، جمعی از پرسنل بهزیستی و خیرین شهرستان اردکان ، سالمندان و خانواده پرسنل این مرکز برگزار شد.

امیر ولی عضدزاده درحاشیه این مراسم اظهار کرد: هدف از برپایی این مراسم ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین سالمندان است، وی افزود: چنانچه این قشر از جامعه از سلامت روانی خوبی برخوردار باشند، این امر تا حد زیادی بر سلامت جسمی و بهبود مناسبات اجتماعی آنها نیز تأثیرگذار است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان سالمندان را گنجینه های معنوی ارزشمند خانواده ها دانست و گفت : اگر باورهای دینی را در جامعه، به ویژه در کودکان و قشر جوان تقویت کنیم تکریم سالمندان به عنوان یک تکلیف شرعی و انسانی نیز تقویت می شود، وی اضافه کرد: مشکلات معیشتی خانواده ها، کوچک شدن خانه ها و کم شدن عاطفه و محبت متاسفانه موجب شده در زندگی ماشینی امروز شاهد افزایش حضور افراد سالخورده در مراکز سالمندان باشیم.

دکتر عضدزاده تصریح کرد: سالمندی پدیده ای است که در انتظارهمه ماست هرکه باشیم و در هرجا که باشیم و لاجرم، هرآنچه که ما امروز از برای این عزیزان از خود مایه بگذاریم و هر قدمی که در راه خدمت به این سپید گیسوان برداریم، خدمتی است که به خود کرده ایم و صندوق پس اندازی است برای آتیه نه چندان دور و نه چندان مطمئن خودمان است.

" عضدزاده" پرداخت مستمری، کمک هزینه درمان ، صدور دفترچه بیمه ، اعطای لوازم کمک توانبخشی ، ارائه خدمات پزشکی و پرستاری به سالمندان واجد شرایط در منزل و سالمندانی که به دلیل کهولت سن و ناتوانی در حرکت قادر به مراجعه به مراکز درمانی نیستند را از جمله خدمات بهزیستی برای سالمندان تحت پوشش برشمرد.

وی در پايان يادآور شد: این مراسم به همت جمعی از خیرین شهرستان برگزار شده است و اميدواريم با استمرار چنین برنامه های معنوي، زمینه مشارکت روزافزون خیرین و نیکوکاران را فراهم شود.


تاریخ ثبت :1397/03/17


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه