نماینده اردکان:

کتمان یا سیاه نمایی آسیب ها، مشکلی را حل نمی کند

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: با کتمان آمار و یا سیاه نمایی در حوزه آسیب های اجتماعی، نمی توان بر مشکلات فائق آمد.
'محمدرضا تابش' روز یکشنبه در دیدار مدیرکل بهزیستی یزد و مدیر کمیته امداد امام(ره)اردکان افزود: پیگیری موضوع آسیب های اجتماعی، نیازمند کاری دقیق و علمی همراه با همکاری همه دستگاه های متولی امور حمایتی است.وی اظهار داشت: بخشی از اهداف کمیته امداد با کمک مددکاران،‌ پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است و بهزیستی نیز متولی حمایت از افراد آسیب دیده است که همکاری و هم افزایی این 2 نهاد بخصوص در استان یزد که استانی مهاجرپذیر شده است الزامی است و می تواند نتیجه بخش باشد.
تابش اضافه نمود: توسعه شهرنشینی و پیچیده بودن مسائلی همچون اعتیاد و فقر و طلاق در جامعه از یک طرف و پراکنده کاری و عدم شفافیت عملکرد نهادهای حمایتی و بعضا کتمان آمارهای آسیب های اجتماعی از سوی دیگر، باعث دشوار شدن مقابله با معضلات این حوزه شده است.
وی تصریح کرد: برخوردهای ضربتی و چکشی و بعضا اغراق آمیز و سیاه نمایی در ارائه آمارها، دردی را دوا نکرده است.
عضو هیات امنای دانشگاه یزد در عین حال خواستار حمایت و همکاری فرابخشی همه دستگاه ها و نهادها و ارائه راهکاری کاربردی بر مبنای پژوهش های علمی برای کاهش ناهنجاری های اجتماعی شد و از دانشگاه ها‌ و مراکز علمی در این زمینه استمداد طلبید.
تابش در بخش دیگری از سخنانش گفت: در اردکان به دلیل توسعه اقتصادی و صنعتی، حوزه اشتغال از وضعیت خوبی برخوردار است ولی از طرفی مهاجرپذیر شدن شهرستان باعث شده تا برخی پدیده ها مثل تکدی گری که هیچ همخوانی با فرهنگ والای این منطقه ندارد بروز کند که انتظار دارم مسئولان امر برای رفع آن اقدام قاطعی انجام دهند.
وی تاکید کرد: مردم اردکان بدلیل طبع بلندی که دارند حاضر نیستند در شرایط عادی تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار بگیرند ولی مشکلات اقتصادی سال های اخیر کشور و مهاجر پذیری باعث شده تقاضا برای استفاده ازخدمات این دو نهاد فزونی یابد که در هرشرایطی باید شان و آبروی افراد، حفظ شود.
در این نشست پیرامون پیگیری استقرار مرکز تحقیقات سالمندی اردکان که یک دهه ازطرح ایده آن می گذرد نیز صحبت شد و نماینده مردم اردکان در مذاکره تلفنی با معاون پژوهشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر موافقت اصولی جهت آغاز جذب دانشجو و هیات علمی و انجام اقدامات پژوهشی این مرکز تاکید کرد.


تاریخ ثبت :1397/03/22


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه