مدیرکل بهزیستی استان یزد در جمع خبرنگاران؛

50درصد طلاقها به علت اعتیاد است

مدیرکل بهزیستی در نشست خبری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت: 50درصد از طلاق ها به علت اعتیاد است اما از سوی دیگر طلاق نیز منجر به گرایش افراد به سوی اعتیاد می شود.

دکتر جلیل عفتی در خصوص اعتیاد زنان گفت: زنان اغلب بواسطه اعتیاد همسر یا یکی از اعضای خانواده وارد چرخه اعتیاد می شوند.

وی موضوعاتی چون زیبایی و لاغری و کاهش وزن را از دلایل دیگر بروز اعتیاد در زنان ذکر کرد و گفت: این موضوعات عمدتا در آرایشگاهها و باشگاههای ورزشی ویژه زنان به دلیل عدم شناخت از مواد اعتیاد آور مطرح می شود.

رئیس کمیته فرهنگی و پیشگیری مبارزه با مواد مخدر استان یزد، مصون سازی جامعه را در بحث پیشگیری از اعتیاد ضروری دانست و گفت: زنجیره آسیبهای اجتماعی به هم مرتبط است و بسیاری از آسیبهای اجتماعی از اعتیاد شروع می شود.

وی با بیان اینکه تبعات  آسیبهای اجتماعی و اعتیاد متوجه خانواده و جامعه است، اظهار داشت: در این راستا اقدام به برگزاری دوره های آموزشی فرزند پروری به عموم خانواده ها بویژه خانواده های در معرض آسیب نموده ایم که منجر به بهره مندی 6 هزار و 730 نفر از این آموزش ها شده است.

دکتر جلیل عفتی در خصوص اقدامات پیشگیرانه شورای هماهنگی در سطح مدارس گفت: 2 هزار و 980 دوره آموزشی پیشگیرانه در مدارس برگزار شده است و هزار و 580 دانش آموز مقطع ابتدایی آموزش مراقبت از خود و 2 هزار و 770 دانش آموز مقطع ابتدایی آموزش مهارتهای مقابله ای دریافت کرده اند.

وی افزود: 3 هزار و 860 نفر دانشجو نیز در محیط های خوابگاهی و دانشجویی آموزش های پیشگیرانه دیده اند.

مدیرکل بهزیستی استان یزد توزیع اعتبارات حوزه اعتیاد را متناسب با فعالیتهای مورد نیاز در حوزه پیشگیری  ندانست و گفت: متاسفانه 10 درصد اعتبارات در حوزه پیشگیری و 90 درصد ان در حوزه درمان اعتیاد است در حالیکه پیشگیری مهمترین موضوع در مقابله با اعتیاد است و می بایست 90 درصد اعتبارات این حوزه صرف پیشگیری شود.

وی  در خصوص سرانه پیشگیری از مواد مخدر به ازای هر نفر در استان گفت: کل اعتبار پیشگیری از اعتیاد و مواد مخدر استان 240 میلیون تومان است که این میزان پاسخگوی وضعیت فعلی و فرهنگ سازی مباحث مرتبط با پیشگیری از اعتیاد نیست.


تاریخ ثبت :1397/03/30


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه