بازدید فرماندار تفت از مرکز اقامتی میان مدت درمان سوء مصرف مواد شاداب

فرماندار تفت و جمعی از مسئولین شهرستانبه مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر  از مرکز اقامتی میان مدت درمان سوء مصرف مواد  شاداب بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی تفت؛ در این بازدید محامدی فرماندار تفت ، ضمن دیدن بخشهای مختلف مرکز و قدردانی از زحمات پرسنل، خواستار حمایت بیشتر از این گونه مراکز شد.

در این بازدید  فصاحت  رئیس بهزیستی شهرستان تفت با اشاره به مسائل و مشکلات پیش آمده در جامعه با منشاء اعتیاد گفت: اغلب آسیب های اجتماعی ریشه در اعتیاد خود فرد یا بستگان درجه یک او دارد، لذا پیشگیری از اعتیاد امری حیاتی و مهم است، به همین دلیل بهزیستی با تدوین برنامه های پیشگیرانه سعی در کاهش این آسیب در جامعه را دارد.

دکتر صادقی پور، معاون پیشگیری سازمان بهزیستی استان یزد نیز ضمن ابراز رضایت از عملکرد این مرکز اقامتی در شهرستان گفت : روشهای متعددی برای کاهش و عدم وابستگی به مواد وجود دارد که بسته به نوع اعتیاد هر فرد و ویژگی های شخصیتی او می بایست به مراکز مرتبط ارجاع داده شود و نمی توان یک روش را برای همه اجرا کرد و یا روشی را نفی نمود.

این بازدید که با حضور جمعی از مسئولین شهرستان انجام شد مسئول کمپشاداب به بیان مشکلات مرکز پرداخته و گفت: با توجه به اینکه مراجعین این قبیل مراکز غالبا از لحاظ مالی در شرایط بدی به سر می برند و امکان پرداخت هزینه های بستری شدن در مراکز اقامتی را ندارند، اینگونه مراکز از نظر مالی سودآوری ندارند.


تاریخ ثبت :1397/04/07


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه