معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و مراکز غیردولتی بهزیستی استان یزد اعلام کرد؛

جمع‌آوری بیش از یک میلیارد ریال زکات فطره و کفاره در مراکز بهزیستی

معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و مراکز غیردولتی بهزیستی استان یزد از جمع‌آوری یک میلیارد  و 516 میلیون ریال زکات فطره و کفاره در مراکز، موسسات غیردولتی و خیریه تحت نظارت این سازمان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان یزد، حسین بمانی با اشاره به فعالیت 37 موسسه خیریه و 170پایگاه جمع آوری زکات فطریه بهزیستی در سطح  استان گفت: امسال نیز مثل سالهای گذشته در تمامی نقاط استان یزد  پایگاه‌های جمع‌آوری زکات فطره توسط موسسات خیریه و مراکز غیردولتی برپا بود و در هر پایگاه ۳ صندوق زکات فطریه، سادات و کفاره مستقر شد.
وی میزان رشد فطریه نسبت به سال گذشته را 7درصد ذکر کرد و گفت: سال 96 مبلغ یک میلیارد و412 میلیون ریال توسط موسسات و پایگاه های فطریه در سطح استان جمع آوری شد.
معاون مشارکتهای مردمی، اشتغال و مراکز غیردولتی بهزیستی در خصوص هزینه کرد فطریه جمع آوری شده گفت: زکات فطریه مطابق با قوانین فقهی، صرف تهیه مسکن، تامین مواد غذایی، پوشاک و درمان ایتام وسایر نیازهای اساسی جامعه هدف بهزیستی می شود.  
وی در خصوص شیوه های جذب کمکهای مردمی توسط بهزیستی گفت: شماره حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی ۲۱۶۳۴۵۵۸۰۵۰۰۶ بانک کشاورزی، شماره کارت ۶۰۳۷۷۰۷۰۰۰۰۵۲۷۱۶ بانک کشاورزی، سامانه تلفنی جمع آوری کمکهای مردمی ۲۱۱۶۲ و تلفن همراه با کد دستوری #۱۴۰۰۰۱۰*۴*۷۳۳* از دیگر شیوه های دریافت کمکهای مردمی بهزیستی استان یزد است.
بمانی افزود: دارندگان کارتهای اعتباری که به شبکه شتاب متصل هستند نیز می توانند با مراجعه به صفحه پرداخت آنلاین بهزیستی به نشانی http://swo.ir/fa/payment.php و وارد کردن اطلاعات مورد نظر مبلغ فطریه و کفاره، نذورات و کمکهای نقدی خود را  برای صرف در امور خیریه بهزیستی پرداخت کنند.
به گفته این مقام مسئول کلیه پرداختها از طریق این سامانه با دادن شماره رهگیری قابل پیگیری است و خیّر می تواند با تکمیل فرمهای این بخش، مبلغ اهدایی خود را برای مصرف خاص تعیین کند تا فقط در همان مورد هزینه شود.


تاریخ ثبت :1397/04/09


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه