برنامه های هفته بهزیستی در استان یزد اعلام شد

روابط عمومی بهزیستی استان یزد از اجرای 112 برنامه در قالب 16 افتتاحیه و64  برنامه اجتماعی- فرهنگی، برگزاری همایش و کارگاه‌های آموزشی ویژه هفته بهزیستی در این اداره‌کل خبر داد.
رئیس روابط عمومی بهزیستی استان یزد در مورد برنامه‌های این اداره کل در سطح استان، اظهار کرد: امسال هفته بهزیستی از 21 لغایت 29 تیرماه با شعار« بالندگی و صیانت اجتماعی با توسعه به زیستن» در نظر گرفته شده است و برنامه‌های این سازمان در حوزه‌های افتتاحی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی با مشارکت جامعه هدف است.
زهرا شاه شوازی افتتاح 16 طرح در مجموعه بهزیستی استان یزد را از فعالیتهای شاخص در هفته بهزیستی دانست و گفت: این طرح های در شهرستانهای اردکان، میبد، یزد و مهریز به بهره برداری می رسد.
وی از افتتاح مرکز جامعه پذیری زنان( خانه بهبودی) در این هفته بهزیستی خبر داد و گفت: این مرکز با هدف ارائه خدمات درمان و توانمندسازی به زنان معتاد راه اندازی شده است.
مشاور مدیرکل و رئیس روابط عمومی بهزیستی استان یزد افزود: افتتاح دو مرکز رفاه کودک و نوجوان و دو مهد کودک، مرکز شبه خانواده پسران 13 تا 18 سال، کارگاه تولیدی زنان سرپرست خانوار،  یک مرکز مشاوره و مرکز ویزیت در منزل جسمی حرکتی و مرکز شبانه روزی سالمندان مرد موسسه میلاد بهار را از جمله پروژه های افتتاحی بهزیستی در شهرستان یزد افتتاح می شوند.
وی افتتاح مرکز سالمندان میرزا علی بیک در مهریز، پایگاه خدمات اجتماعی راه امید ابرکوه، موسسه اجتماعی کلید راه سعادت، بنیاد فرزانگان اردکان، مرکز مشاوره گلشن راز میبد و فاز سوم مجتمع فرهنگی-آموزشی شیرکوه را از دیگر پروژه های افتتاحی بهزیستی در سطح استان ذکر کرد.
زهرا شاه شوازی با اشاره به  برنامه های بهزیستی در حوزه پیشگیری گفت: به مناسبت هفته بهزیستی تفاهم نامه طرح آگاه سازی مدارس با موضوع پیشگیری از معلولیتها فیمابین بهزیستی و آموزش و پرورش امضا و در شهرستان میبد نیزاجرای طرح تحقیقاتی پیشگیری از معلولیت در خانواده های دارای دو فرزند معلول آغاز می شود.
 وی برگزاری برنامه های اجتماعی، فرهنگی در پارکهای بزرگ شهر توسط موسسات و تشکلهای تحت نظارت بهزیستی را از برنامه های این هفته اعلام کرد و گفت: این برنامه ها به منظور آگاه سازی عموم جامعه نسبت به توانمندیهای جامعه هدف این سازمان اعم زنان سرپرست خانوار، افراد دارای معلولیت، کودکان بی سرپرست و... همچنین معرفی خدمات تخصصی و پیشگیرانه این سازمان در راستای ارتقای سلامت اجتماعی، گسترش مسئولیت اجتماعی و افزایش نشاط اجتماعی برگزار می گردد.
مشاور مدیرکل و رئیس روابط عمومی بهزیستی استان یزد افزود: در همین راستا موسسات و تشکلهای بهزیستی با حضور در سه پارک غدیر، کوهستان و آزادگان و همچنین گذر فرهنگ و هنر یزد از 22 لغایت28 تیرماه به طور همزمان به اجرای تئاتر خیابانی، پرفورمنس معلولین، موسیقی انجمن ضایعه نخاعی، گروه سرود کم توانان ذهنی جامعه معلولین، گروه سرود کودکان کم شنوا و کودکان نابینا، گروه سرود ناشنوایان و همچنین برگزاری کارگاههای آموزشی مهارتهای زندگی ویژه کودکان و خانواده ها، نمایشگاه نقاشی کودکان اتیسم و کودکان کم شنوا، نمایشگاه توانمندیهای زنان سرپرست خانوار  و برگزاری مسابقه نقاشی ویژه کودکان خواهند پرداخت.
گفتنی است؛ برگزاری همایش دختران، حمایتهای روانی-اجتماعی، توسعه پایدار به مناسبت گرامیداشت میلاد حضرت معصومه و روز دختر، برگزاری اردوهای فرهنگی- آموزشی ویژه مددجویان بهزیستی در مجتمع آموزشی- فرهنگی شیرکوه، مسابقات ورزشی کارکنان، تجلیل از معلولین معلولین موفق و مواردی از این دست را از دیگر برنامه های بهزیستی به مناسبت گرامیداشت این ایام است.


تاریخ ثبت :1397/04/17


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه