همکاریهای مشترک بهزیستی و کانون های فرهنگی هنری مساجد اردکان

جلسه هماهنگی همکاریهای مشترک بهزیستی و کانون های فرهنگی هنری مساجد اردکان برگزار شد.
رئیس اداره  بهزیستی شهرستان اردکان در جلسه هماهنگی همکاریهای مشترک سازمان بهزیستی و کانون های فرهنگی هنری مساجد اردکان گفت: تفاهم‌نامه موجود میان سازمان بهزیستی و کانون های فرهنگی هنری مساجد در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و در جهت بالا بردن سطح آگاهی عموم مردم در زمینه آسیب های  اجتماعی و راه های پیشگیری از آن می باشد.
امیرولی عضدزاده با اشاره به ضرورت جذب مشارکت عمومی در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی ، افزود: باید بتوانیم از همراهی و مشارکت مردم و موسسات استفاده کنیم و قدم‌های رو به جلو در راه رسیدن به اهداف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برداریم و این مشارکت می‌تواند به‌عنوان یک ظرفیت توانمند و اثرگذار مورد استفاده قرار گیرد.
دکترعضدزاده افزود: با توجه به مشکلات عدیده فرهنگی که در جامعه وجود دارد باید دستگاه‌هایی که کار فرهنگی انجام می‌دهند، دست به دست هم دهند و در مسیر رفع مشکلات قدم بردارند ، وی یکی از مشکلات مهم در برخورد و بررسی آسیب های اجتماعی را موازی کاری  دستگاه ها دانست که در این خصوص باید اقدام لازم صورت گیرد .
عضدزاده اظهار داشت :  اگر به ریشه آسیب‌های اجتماعی توجه نکنیم بیراهه رفته‌ایم و آنچه انجام می‌دهیم تناسب نخواهد داشت و خروجی آن مثبت نخواهد بود و برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید اصلاح امور و الگوها صورت گیرد.
وی در مورد اهداف این تفاهم‌نامه عنوان کرد: بالا بردن سطح معلومات کانون های فرهنگی و هنری مساجد در زمینه های آموزش های  پیشگیرانه از جمله مهارت های زندگی ، زندگی خانواده ، استفاده از پتانسیل مساجد در فعالیت های اجتماع محور و غیره  از اهداف این تفاهم‌نامه است.
دکتر عضدزاده با اشاره به دو فعالیت ویژه بهزیستی شامل طرح مشاوره و غربالگری ژنتیک  و همچنین آموزش زوجین در زمان عقد ، که با همکاری دستگاه های مختلف در حال انجام است تصریح کرد: این آموزش ها می تواند امری ضروری در راستای پیشگیری و حرکت به سمت آگاهی بخشی به جامعه باشد .
 عضدزاده  با بیان اینکه : اولین قدم فرهنگ سازی، پیشگیری و ارتقای آگاهی و توانمندی  است  افزود : نقطه مهم، کانون خانواده است که اگر نسبت به آن غفلت کنیم شاهد بسیاری از مشکلات مانند طلاق و آسیب های اجتماعی می شویم.
وی تعهدات بهزیستی در این تفاهم‌نامه را شامل تامین مربی کارگاه‌های آموزشی ذکر کرد و یادآور شد: کانون مساجد نیز در این تفاهم‌نامه موظف به اطلاع‌رسانی در زمینه برگزاری این کارگاه‌ها و معرفی افراد داوطلب اجرای کارگاه آموزشی به بهزیستی شده است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردکان نیز به فعالیت بیش از 20 کانون مساجد در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: دنبال افزایش کارکردهای کیفی و تعیین حوزه‌های فعالیت‌های کانون‌ها در شهرستان هستیم.
نسرین صبحان افزود: استفاده از پتانسیل بهزیستی در مساجد امری ضروری است که میتوان در زمینه پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی گامی مثبت برداشت.
صبحان تصریح کرد: برنامه‌های فرهنگی نیاز به هم افزایی و همکاری دستگاه و ارگان‌های مرتبط دارد تا بتواند تأثیرگذاری خاص خود را روی مخاطبین و به خصوص مخاطبین نسل جوان خود داشته باشد.
وی اظهار امیدواری کرد که کانون مساجد شهرستان اردکان  با این تفاهم‌نامه بتواند آموزش‌ها و مسائل فرهنگی را به سمت مساجد ببرد.


تاریخ ثبت :1397/04/19


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه