همزمان با گرامیداشت هفته بهزیستی؛

نخستین بنیاد فرزانگان اردکان افتتاح می‌شود

رئیس اداره بهزیستی اردکان گفت: همزمان با گرامیداشت هفته بهزیستی، نخستین بنیاد فرزانگان در شهرستان اردکان افتتاح می‌شود.
امیرولی عضدزاده گفت: برای هفته بهزیستی امسال ( 21تا 29 تیر ماه ) شعار « بالندگی و صیانت اجتماعی با توسعه به زیستن » در نظر گرفته‌شده است و سیاست سازمان بهزیستی این است که به‌جای توسعه مراکز شبانه‌روزی سالمندان با تقویت خانواده محوری، به سالمندان در منزل خدمات ارائه کند و مراکز روزانه و بنیادهای فرزانگان را توسعه دهد.
وی اظهار داشت: مؤسسه خیریه وعام‌المنفعه بنیاد فرزانگان شهرستان اردکان به‌منظور تحقق پاسداشت جایگاه سالمندان، تلاش در راستای توانمندی سالمندان ازنظر اقتصادی، معیشتی، جسمی، فرهنگی، برگزاری کلاس‌های آموزشی در زمینه‌های سبک زندگی سالم، مهارت‌های زندگی، مهارت‌های شغلی، مشاوره، بهداشتی ، ارائه خدمات نوین در حوزه سالمندی و جذب کمک‌های مردمی و دولتی در راستای خدمات به سالمندان ایجادشده است.
عضدزاده افزود: منابع تأمین اعتبار بنیاد فرزانگان از طریق جمع‌آوری هدایا، اعانات،  وقف و از سایر کمک و تسهیلاتی که در برنامه تأمین منابع مالی مؤسسه ضرورت دارد، تأمین می‌شود و تاکنون برای این مرکز بالغ‌ بر 40 میلیون ریال هزینه شده است.
وی از بنیاد فرزانگان به‌عنوان پایگاه دائمی جهت استقرار سالمندان و ارتقاء میزان بهره‌وری این قشر در اوقات فراغت نام برد و تصریح کرد: به‌طور یقین می‌توان گفت که بنیاد فرزانگان بازوان توانمند بهزیستی در ارائه خدمات مناسب‌تر به سالمندان است.
عضدزاده یادآور شد: بر اساس سرشماری سال 1390 ، 8.۳ درصد جمعیت شهرستان اردکان را سالمندان تشکیل می‌دهند و با توجه به زنگ خطر افزایش رو به رشد جمعیت سالمند در کشور، اجرای طرح توانمندسازی این قشر، از برنامه‌های اولویت‌دار سازمان بهزیستی می‌باشد.
وی در پایان با بیان اینکه بنیاد فرزانگان در راستای تکریم بازنشستگان فعالیت می‌کند، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی نیز باید از این بنیاد حمایت کرده و از توان و تجربه بازنشستگان در امور شهری و مجامع علمی استفاده کنند.


تاریخ ثبت :1397/04/21


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه