رئیس بهزیستی میبد؛

مناسب سازی 60 درصد ادارات شهرستان میبد انجام شده است

رئیس بهزیستی میبد خبر از مناسب سازی ۶۰ درصد از ادارات این شهرستان داد.
سیدمحسن فلاح با اعلام این خبر در نشست خبری گرامیداشت هفته بهزیستی گفت: بسیاری از فضاهای عمومی مثل پیاده رو ها در بعضی از خیابان ها با پیگیری هایی که صورت گرفته نیز مناسب سازی شده اند اما هنوز خیلی از مکان هایی وجود دارد که باید مناسب سازی شوند.
وی ضمن اشاره به کمبود اعتبارات در برخی از حوزه ها اذعان داشت: در بخش های درمان اعتباراتی که می دهند کافی نیست و همچنین در بحث تعمیرات مسکن نیز مشکل داریم.
فلاح با اشاره به تعمیر مسکن مددجویان بهزیستی گفت: در حال حاضر ۵۰ خانه مددجویی در شهرستان میبد با همکاری بسیج سازندگی در حال تعمیر است و امیدواریم مردم نیز در این حوزه مشارکت داشته باشند و این فعالیت در اولویت بهزیستی شهرستان میبد است.
وی در بخش دیگری از سخنانش رتبه اول شهرستان میبد در بخش بازتوانی زنان در سطح استان را یادآور شد و گفت: سال گذشته ۱۵ نفر از زنان سرپرست خانوار بازتوان شدند و خوشبختانه درسال ۹۶ بازتوانی شهرستان میبد ۲۳ درصد بوده است .
رئیس بهزیستی شهرستان میبد ضمن اشاره به برگزاری دوره های آموزشی در شهرستان میبد افزود: دوره های آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی، مهارت های زندگی، پیشگیری از معلولیت، طرح غربالگری فشار خون و دیابت برای سالمندان در سال گذشته برگزار گردید.
وی با بیان اینکه۲۸ مهدکودک و روستا مهد تحت نظارت بهزیستی در شهرستان میبد درحال فعالیت هستند اظهار داشت: تعداد کل کودکان تحت آموزش در مهد های کودک ۷۵۲ نفر شامل ۵۶۱ نفر در شهر و ۱۹۱ نفر در روستاها و تعداد پرسنل شاغل در این مراکز ۱۲۰ نفر است.
وی اضافه کرد: دوره های آموزشی آنفولانزا، تب کنگو و بهداشت، خلاقیت، تغذیه و پیشگیری از چاقی، فرزند پروری، عروسک سازی و قصه گویی و همچنین دوره آموزشی شیرخوارگان طبق دستورالعمل برای کلیه پرسنل در سال ۹۶ برگزار شده است.
رئیس بهزیستی میبد تصریح کرد: برگزاری کلاس مهارت های زندگی ویژه زوجین پذیرفته شده، تشکیل جلسه کارگروه طلاق و کاهش آسیب های طلاق و پذیرش ۲۵۳ زوج در بخش کاهش طلاق از جمله عملکرد بهزیستی شهرستان میبد در این حوزه بوده است.
وی ادامه داد:  همچنین پذیرش ۲۱۹ نفر در بخش مداخله در بحران و پذیرش ۳۷۳ مورد در خدمات سیار در اورژانس اجتماعی شهرستان میبد انجام شده است.
سید محسن فلاح در ادامه گفت: مردم شهرستان میبد برای ارتباط با اورژانس اجتماعی شهرستان میبد می توانند با خط تلفن اورژانس اجتماعی به شماره ۱۲۳ تماس بگیرند و در سال گذشته ۲۸۳ مورد تماس با اورژانس اجتماعی شهرستان میبد داشتیم.
همچنین وی در ادامه تشکیل کلاس های آموزشی و اوقات فراغت توسط اورژانس اجتماعی از جمله اقدامات بهزیستی شهرستان میبد در حوزه اورژانس و خدمات اجتماعی در سال ۹۶ بود.
رئیس اداره بهزیستی میبد به اعلام برنامه های هفته بهزیستی پرداخت و گفت: شعار امسال هفته بهزیستی «بالندگی و صیانت اجتماعی با توسعه به زیستن» نامگذاری شده است.
فلاح افزود: : نواختن زنگ هفته بهزیستی در مهد کودک صدف ،دیدار کارکنان با فرماندار ،افتتاح مرکز مشاوره گلشن راز، آغاز اجرای طرح تحقیقات پیشگیری از معلولیت در خانواده‌های دومعلولیتی شهرستان میبد از جمله برنامه های بهزیستی شهرستان میبد در هفته بهزیستی است.
همچنین رئیس اداره بهزیستی میبد به سوال خبرنگاران در خصوص وضعیت مناسب سازی پیاده روهای شهرستان میبد پاسخ داد و گفت: طبق قانون جامع حمایت از معلولین، دستگاه های اجرایی و ادارات را موظف کرده است که ورودی و ساختمان ادارات ، پیاده روها و فضاهای عمومی را باید برای معلولین، سالمندان و جانبازان و حتی کودکان و بیماران مناسب سازی کنند و یک سوم جمعیت شهرستان میبد به مناسب سازی پیاده رو ها دارند.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان میبد تصریح کرد : از جمله مشکلات در پیاده روهای شهرستان میبد می توان به نبود پیاده رو در بعضی از خیابان ها، اختلاف سطح در پیاده روها و نامناسب بودن پیاده‌روها اشاره کرد.
سید محسن فلاح همچنین به وجود سد معبر در برخی از خیابانهای شهر و مشکلات معلولین در این بخش پرداخت و گفت: بیشترین مشکل معلولین ما فعلاً در بحث سد معبر بعضی از مغازه های شهرستان میبد است که این سد معبر طبق قانون باید شهرداری درخواست کند تا مجوز های قانونی صورت گیرد و سد معبر را برطرف کند و باید رفع سد معبر در شهرستان میبد در بین مردم و شهروندان فرهنگ سازی شود.
رئیس اداره بهزیستی میبد در پایان تاکید کرد: برخی از مغازه داران بیش از حق قانونی خود، وسایل و اجناس خود را در پیاده رو و خیابان قرار می دهند و به عنوان حق مسلم خود تلقی می کنند و این حق الناس است و باید برخورد قضایی با سد معبر صورت گیرد و دادستانی به این موضوع ورود پیدا کند


تاریخ ثبت :1397/04/23


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه