مدیرکل بهزیستی استان یزد:

بیش از 9 درصد جمعیت استان یزد را سالمندان تشکیل می‌دهند

مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به بالاتر بودن درجه سالمندی استان نسبت به متوسط کشوری، گفت: بیش از 9 درصد از جمعیت استان یزد را سالمندان تشکیل می‌دهند.
 جلیل عفتی صبح امروز در مراسم افتتاح بنیاد فرزانگان شهرستان اردکان ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه (سلام‌الله علیها) و هفته بهزیستی گفت: این شهرستان درزمینهٔ خدمت‌رسانی به سالمندان پیش‌قدم بوده است و این خدمات نیز روزبه‌روز در حال گسترش است.
وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز تحقیقات و سرای سالمندان مجد اردکان اظهار داشت: این مجموعه خدمات کاملی را به سالمندان نیازمند به بستری و مراقبت ارائه می‌کند. مهم‌ترین مسئله در اردکان بحث مرکز تحقیقات سالمندی است که به لطف خدا و همکاری مسئولین و پیگیری‌های صورت گرفته شرایط خوبی پیداکرده است.
مدیرکل بهزیستی استان یزد گفت: مرکز تحقیقات سالمندی اردکان با استفاده از تجربیات موجود به‌عنوان اولین مرکز، خدمات مختلفی مانند آموزش، تحقیقات و پژوهش را ارائه خواهد کرد. موضوع سالمندی یک بحث جمعیتی است و همه دنیا و کشورهای مختلف با آن مواجه هستند و به انجام تکالیف خود مشغول هستند.
وی افزود: احساس بازنشسته شدن همراه با انزوا بدترین و دردناک‌ترین بخش قصه سالمندی است. در برخی از کشورها رسیدن به سن سالمندی و بازنشستگی را جشن می‌گیرند و بسیاری از افراد با اشتیاق منتظر این هستند که به سن بازنشستگی برسند زیرا شرایط و امکاناتی برای آن‌ها فراهم‌شده است که بتوانند با فراغ بال بخش دیگری از زندگی خود را شروع کنند.
عفتی خاطرنشان کرد: ما هنوز به این باور نرسیده‌ایم که خداوند در نظام آفرینش برای هر بخشی از سن انسان خصوصیات و شرایطی قرار داده است که باید به بهترین شکل ممکن از این شرایط استفاده کنیم. حمایت‌های مسئولین و مردم باعث می‌شود که احساس انزوا در سالمندان کاهش یابد.
وی گفت: بنیاد فرزانگان اردکان به‌عنوان سومین مرکز ویژه سالمندان استان یک مؤسسه غیردولتی با تمام اختیارات در حوزه اجتماعی، ورزشی، فرهنگی، اقتصادی، سلامت، ویزیت در منزل، مراقبت از سالمندان، ارائه خدمات بیمه‌ای و سایر حوزه‌ها می‌تواند فعالیت کند. سازمان بهزیستی نیز به‌عنوان دستگاه حامی از این مجموعه پشتیبانی می‌کند. افتخار بهزیستی این است که در همه بخش‌ها همراه و همگام با مردم است.
مدیرکل بهزیستی استان یزد در پایان با اشاره به اینکه ۹.۳ درصد از جمعیت استان یزد را سالمندان تشکیل می‌دهند، افزود: وضعیت استان ازنظر درجه سالمندی به نسبت متوسط کشور بالاتر است. این قشر از جامعه به فعالیت‌ها و برنامه‌های متفاوتی نیاز دارند به همین منظور بنیاد فرزانگان می‌تواند به‌صورت خاص به نیاز این عزیزان توجه کند. همه سالمندان می‌توانند از خدمات این بنیاد استفاده کنند.


تاریخ ثبت :1397/04/24


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :


نظر شما :


  

  

  

  شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه