رئیس اداره بهزیستی اردکان:

بنیاد فرزانگان، بازوی توانمند بهزیستی در ارائه خدمات به سالمندان است

 بنیاد فرزانگان بازوی توانمند بهزیستی در ارائه خدمات به سالمندان است.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان اردکان با بیان این مطلب در مراسم افتتاح بنیاد فرزانگان شهرستان اردکان گفت:مؤسسه خیریه و عام‌المنفعه بنیاد فرزانگان به‌منظور پاسداشت جایگاه سالمندان، تلاش در راستای توانمندی سالمندان ازنظر اقتصادی، معیشتی، جسمی، فرهنگی، برگزاری کلاس‌های آموزشی در زمینه‌های سبک زندگی سالم، مهارت‌های زندگی، مهارت‌های شغلی، مشاوره، بهداشتی ، ارائه خدمات نوین در حوزه سالمندی و جذب کمک‌های مردمی و دولتی در راستای خدمات به سالمندان ایجادشده است.
وی افزود: بنیاد فرزانگان، پایگاه دائمی جهت استقرار سالمندان و ارتقاء میزان بهره‌وری این قشر در اوقات فراغت است که به‌یقین می‌توان این بنیاد را بازوی توانمند بهزیستی در ارائه خدمات مناسب‌تر به سالمندان دانست.
امیرولی عضدزاده در ادامه اظهار داشت: سیاست سازمان بهزیستی این است که به‌جای توسعه مراکز شبانه‌روزی سالمندان با تقویت خانواده محوری، به سالمندان در منزل خدمات ارائه کند و مراکز روزانه را توسعه دهد و اجرای طرح توانمندسازی این قشر، از برنامه‌های اولویت‌دار سازمان بهزیستی است.
وی گفت: منابع تأمین اعتبار بنیاد فرزانگان از طریق جمع‌آوری هدایا، اعانات،  وقف و از سایر کمک و تسهیلاتی که در برنامه تأمین منابع مالی مؤسسه ضرورت دارد، تأمین می‌شود و تاکنون برای این مرکز بالغ‌بر ۴۰ میلیون ریال هزینه شده است.
عضدزاده با اشاره به اجرای طرح مناسب‌سازی محیط شهری در اردکان افزود: با همکاری مسئولان شهری تحول بزرگی درزمینهٔ ایجاد شهر دوستدار سالمند انجام شد که در سطح کشور نمود خوبی پیدا کرد و باید این روند ادامه داشته باشد.
این مقام مسئول در پایان یادآوری کرد: بهزیستی یک اداره نیست بلکه یک تعهد اجتماعی و جمعی برای احقاق حقوق کسانی است که صدای آن‌ها خاموش است و به گوش کسی نمی‌رسد. همه دستگاه‌های اجرایی نیز باید از این بنیاد حمایت کرده و از توان و تجربه بازنشستگان در امور شهری و مجامع علمی استفاده کنند.
گفتنی است؛ نخستین بنیاد فرزانگان در اردکان به مناسبت هفته بهزیستی با حضور جمعی از مسئولین استان و شهرستان صبح امروز افتتاح شد.


تاریخ ثبت :1397/04/24


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه