افتتاح دو موسسه پایگاه سلامت اجتماعی و توانبخشی در شهرستان میبد

در سومین روز از هفته بهزیستی موسسه آستان امید و مرکز توانبخشی معلولین ذهنی زیر 15سال  باحضور فرماندار میبد و برخی از مسئولین شهرستان افتتاح شد .
به گزارش روابط عمومی بهزیستی میبد؛ سید محسن فلاح رئیس اداره بهزیستی شهرستان میبد در حاشیه افتتاح این دو موسسه بیان داشت : موسسه آستان امید که چهار سال قبل فعالیت خود را آغاز کرده بود امروز ساختمان جدید آن افتتاح شد برای راه اندازی این ساختمان مبلغ ۲۰۰میلیون تومان هزینه شده است و این موسسه آموزشهای آگاه سازی، آموزشهای مهارتهای زندگی وخانواده ،پیشگیری از اعتیاد، آموزشهای پیش از ازدواج ودانشنامه ازدواج را انجام می‌دهد همچنین پایگاه خدمات اجتماعی این موسسه شروع به فعالیت کرده است که با راه اندازی آن حلقه واسطی بین مراکز بهزیستی است ومشاوره‌های سطح دو را انجام می‌دهد.
وی در خصوص افتتاح مرکز توانبخشی روزانه معلولین ذهنی زیر ۱۵ سال سارینا گفت این موسسه در راستای توانبخشی معلولین ذهنی فعالیت خود را آغاز کرده است ودهمین مرکز توانبخشی شهرستان می باشد، لازم به ذکر است که برای راه اندازی این موسسه ۳۰۰میلیون تومان هزینه شده است که بخشی از هزینه‌های آن خیّری بوده است.
وی در پایان افزود : رویکرد بهزیستی به این جهت است که دورهای آموزشی وروانپزشکی برای معلولین داشته باشد تا بتوانند به چرخه توانمند سازی خود برسند و دراجتماع حضور داشته باشند درحال  حاضر 10 مرکز شبانه روزی و روزانه معلولین در شهرستان میبد داریم  رویکرد ما بیشتر به سمت مراکز روزانه می‌باشد چرا که ارتباط شخص معلول با خانواده اش قطع نمی‌شود.
گفتنی است؛ در مراسم افتتاح این مراکز فرماندار میبد، معاون پیشگیری بهزیستی استان و جمعی از مسئولین در شهرستان میبد حضور داشتند.


تاریخ ثبت :1397/04/25


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه