رئیس بهزیستی اردکان؛

شهراردکان نیازمند محیطی مناسب سازی شده برای معلولین و سالمندان است

رئیس اداره بهزیستی اردکان درجلسه کمیته مناسب سازی شهرستان اردکان  گفت: معلولین و سالمندان برای عبور و مرور در سطح شهر نیازمند محیطی مناسب سازی شده و بدون مانع هستند.
رئیس اداره بهزیستی اردکان  در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از حضور مسئولان در این اداره  با اشاره به معرفی اردکان به عنوان شهر بدون مانع و دوستدار سالمند و تقدیر و تشکر به خاطر اقدامات خوب شهرداری و دوره چهارم شورای اسلامی و در زمینه مناسب سازی فضای شهری ویژه معلولان و سالمندان در سطح شهر اردکان تصریح کرد : با همکاری مسئولان شهر تحول بزرگی در زمینه ایجاد شهر دوستدار سالمند انجام شد که در سطح کشور نمود خوبی پیدا کرد و باید این روند ادامه داشته باشد.
دکتر عضدزاده  اظهار کرد :  بحمدالله با همکاری و همراهی و استقبال بسیار خوب فرمانداری محترم ، شهرداری و شورای شهر سابق و سایر ادارات اردکان ، امروزه شاهدیم که درطرح های جدید شهری تا حد امکان ، استاندارد های مناسب سازی  ویژه  معلولان و سالمندان لحاظ شده است و بهسازی و مناسب سازی پیاده رو خیابان های امام خمینی (ره)، آیت الله شیدا، ابوالفضل و باهنر و میادین امام علی (ع) ، امام حسین (ع) و خاتمی (ره) را از مهمترین اقدامات شهرداری و شورای شهر سابق در این مورد دانست .
عضدزاده ادامه داد : انتظار می رود که چون گذشته مناسب سازی محیط شهری با جدیت تمام در دستور کار قرار گرفته و در تمام ساخت و سازهای شهری ، حق دستیابی مددجویان و سالمندان نیز در نظر گرفته شود
وی تصریح کرد : اردکان با جمعیت 8.4 درصدی سالمندان و نیز جمعیت بالای 3500 نفری افراد دارای معلولیت و نیز در نظر گرفتن بیماران دچار محدودیت در حرکت ؛زنان باردار و کودکان نوپادر خوش بینانه ترین حالت جمعأ جمعیتی بالغ بر 20.000 نفر را در خویش جای داده است که برای عبور و مرور در سطح شهر نیازمند محیطی مناسب سازی شده و بدون مانع هستند و این همان چیزی است که در دنیای امروز از آن بعنوان شهرهای بدون مانع و مناسب سازی شده یاد می شود.
در ادامه شهردار اردکان ، مناسب سازی را یکی از اولویت های برنامه های شهرستان عنوان کرد و افزود: توجه به امر مناسب سازی برای آحاد جامعه به خصوص معلولان ثمر بخش خواهد بود.
احمد کمالی تصریح کرد : دسترس‌پذیری یکی از حقوق لاینفک شهروندی است و تلاش ما براین است تا با رعایت اصل مناسب سازی در ساخت و سازها  در جهت احقاق حق مسلم افراد معلول برای حضور در اجتماع و دسترسی آنان به امکانات موجود گام برداریم.
در ادامه دکتر رضاپور و محمدجواد شاکر 2 تن از اعضای شورای شهر اردکان هم طی سخنانی از زحمات مجموعه کارکنان بهزیستی تقدیر کرده و بر لزوم مناسب سازی شهر ویژه معلولان و سالمندان تأکید نمودند .
محمد جواد شاکر با اشاره به مصوبه شورای شهر در ایجاد پارک ویژه معلولان و سالمندان از عزم جزم شورای شهر برای ایجاد این پارک خبر داد و ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از این پارک باشیم .


تاریخ ثبت :1397/04/26


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه