رضایت زوجین از هم مهمترین عامل احساس رضایت داشتن فرزندان از زندگی است

کارشناس ارشد مشاوره، رضایت زوجین از هم را مهمترین مسئله و موضوع عنوان نمود که باید در مبحث فرزند پروری، مورد توجه قرار گیرد، زیرا مهمترین عامل احساس رضایت داشتن فرزندان از زندگی می باشد.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی میبد؛ ذوالفقاری کارشناس ارشد مشاوره در کارگاه فرزند پروری که با حضور بانوان ادارات در سالن آمفی تئاتر فرمانداری میبد برگزار شد، سه مسئله را در مبحث فرزند پروری مهم دانست که باید مورد توجه قرار گیرد و در ادامه افزود : زن و شوهر در ابتدا و مهمتر از همه چیز باید بدانند، چقدر از وجود یگدیگر راضی هستند، زیرا هرچه از وجود هم رضایت بیشتری داشته باشند ، می توانند آن حس را به فرزند خود نیز منتقل نمایند.
وی گفت : مسئله دوم و مهم ، توافق بین زن و شوهر برای شیوه ها و ضوابط تربیت و فرزند پروری می باشد، مسئله سوم نیز در ارتباط با وجود یک مرد در خانواده به عنوان همسر و پدر هست که تا چه اندازه می تواند برای خانواده اش وقت بگذارد.
کارشناس ارشد مشاوره ضمن ایراد صحبت هایی در مورد مسئله مهم رضایت زوجین از هم ، بیان کرد : تعارض ها مهمترین مسئله ای هستند که بین زوجین وجود دارد، بعضی قابل حل هستند و بعضی قابل حل نیستند.
وی افزود : ۶۹ درصد تعارض ها حل شدنی نیستند به خاطر وجود چهار دلیل تفاوت های شخصیتی، تفاوت های تربیتی، تفاوت های جنسیتی و نیز وجود یکسری ارزشها ، نیازها و باورها که هرکدام از ما داریم.
ذوالفقاری گفت : زوجین در ارتباط با این تفاوتها در اوایل زندگی به هم برچسب هایی را می زنند که در شأن هیچکدام از آنها نیست و در ادامه زندگی با مدیریت یا با کم کردن تعارض ها کمی به هم نزدیک می شوند و یا اینکه بی خیال هم می شوند.
وی برای مدیریت تعارض ها،  دو روش مدیریتی برشمرد که یکی از آنها بحث و مشاجره و برچسب زدن هست و روش مدیریتی دیگر مصالحه کردن است.
وی در پایان به رعایت نسبت پنج به یک اشاره کرد که در ارتباط با آن زن و شوهر هر کدام مسئولیت دارند به ازای هر خاطره بد، پنج خاطره شیرین برای خود به وجود آورند تا به ترمیم رابطه خود کمک نمایند.


تاریخ ثبت :1397/05/02


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه