افتتاح پایگاه خدمات اجتماعی راه امید شهرستان ابرکوه

پایگاه خدمات اجتماعی راه امید شهرستان ابرکوه با حضورجلیل عفتی مدیرکل بهزیستی استان یزد، حجت السلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ، زهره اکرمی رئیس اداره بهزیستی و جمعی از مسئولین شهرستان ابرکوه افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی در ابتدای این مراسم قاسم موحدی مسئول اورژانس اجتماعی بهزیستی ابرکوه اظهار کرد: یکی از وظایف چهارگانه اورژانس خدمات اجتماعی راه اندازی، حمایت و هدایت پایگاه های خدمات اجتماعی در محله های آسیب پذیرمی باشد. 

وی گفت: بنا به درخواستها و تقاضاهای مردمی تصمیم گرفتیم که پایگاه های خدمات اجتماعی کار خود را در بافت قدیم شهرستان شروع کنند. 

موحدی با اشاره به مهاجرت و ورود افراد غیر بومی به شهرستان ابرکوه و سکونت این افراد در محلات و بافت قدیم گفت: ضرورت ایجاد پایگاه های اجتماعی با جذب سرمایه های انسانی خود محلات و با اضافه حمایت های جزئی که دولت انجام دهد بیش از پیش احساس میشود. 

وی افزود: با بسیج کردن سایر دستگاه ها و ارگانهای مرتبط  موضوع ، نظارت اجتماعی بیشتری در محلات و بافت قدیم صورت میگیرد.

درادامه زهره اکرمی یکی از اعضاء هیئت مدیره پایگاه خدمات اجتماعی راه امید به اختصار در خصوص چگونگی و اهداف تاسیس این گونه پایگاه ها گفت : فعالیت این گونه پایگاهها در ابرکوه حدود چهار سال هست که در حال انجام است و ابتدا درمحله نبادان شروع و  با پیگیری ها و همراهی دیگر افراد و معتمدین دیگر محلات نیز ادامه پیدا خواهد کرد. کار پایگاه های خدمات اجتماعی مداخله در بحران و امور خانواده هایی که در معرض آسیب هستند میباشد.

دربخش دیگری از این مراسم زهره اکرمی رئیس اداره بهزیستی بیان کرد: هدف از تاسیس پایگاههای خدمات اجتماعی این است که با کمک  معتمدین محله نقاط آسیب پذیر و در معرض آسیب شناسایی شوند و باکمک  افرادی که توانایی دارند در برطرف کردن مشکلات اقدامات لازم در زمینه، کاهش و پیشگیری از آنها صورت گیرد.

این مقام مسئول از مدیرکل بهزیستی استان در خواست داشت با افزایش اینگونه پایگاهها در دیگر محلات این شهرستان موافقت نمایند.

درادامه این مراسم حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی؛

امام جمعه ابرکوه ضمن تشکر از تاسیس اینگونه پایگاهها گفت: این مکان ها بسیار ارزشمند و بزرگ و پر نتیجه است و ان شاءالله بتوان در دیگر محلاتی که متقاضی هستند نیز دایر گردد.

در پایان این مراسم مدیر کل بهزیستی استان یزد ضمن تقدیر و تشکر از رئیس و کارشناسان اداره بهزیستی ابرکوه و همچنین همکاری مسئولین این پایگاه گفت : کلید موفقیت شما در همراهی با مردم است و هرچقدر همراهی مردم با شما بیشتر باشد مطمئن باشید در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی اتقاقات خوبی صورت می گیرد. ایشان آمادگی بهزیستی استان را برای راه اندازی اینگونه پایگاه ها در دیگر محلات شهرستان ابرکوه اعلام نمود.

لازم به ذکر است مدیر کل بهزیستی استان یزد درطی حضور در ابرکوه با امام جمعه و فرماندار این شهرستان به طور جداگانه دیدار و در خصوص انجام اقداماتی که بهزیستی استان دراین شهرستان انجام داده توضیحاتی بیان نمود.    


تاریخ ثبت :1397/05/03


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه