فرمانداراردکان؛

دستگاه های اداری اردکان برای معلولان و سالمندان مناسب سازی شود

فرمانداراردکان در دومین جلسه شورای ساماندهی امور سالمندان شهرستان اردکان گفت: دستگاه های اداری اردکان باید برای معلولان و سالمندان مناسب سازی شود.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی اردکان ؛ فرماندار اردکان، با اشاره به نرخ بالای سالمندی در کشور و شهرستان گفت: برنامه‌ریزی در حوزه‌های سلامت، ورزش، اوقات فراغت، توانبخشی و ایجاد بسترهای لازم برای حضور سالمندان در اجتماع ضروری است.
هادی مقیمی ضمن ابراز خرسندی از تاسیس بنیاد فرزانگان در شهرستان ، وجود چنین مراکزی را  زمینه ساز افزایش امید به زندگی و سلامتی روحی و جسمی سالمندان دانست و خواستار تدوین برنامه هایی برای مقابله با افسردگی در سالمندان شد.
وی با بیان اینکه حمایت از سالمندان و افزایش آگاهی مردم نسبت به حوزه سالمندی باید نهادینه شود ، لزوم الگوبرداری از بسته های خدماتی متنوع به سالمندان در دنیای مدرن را ضروری دانست و تاکید کرد اگر به نیازهای روحی و روانی ، نشاط اجتماعی ، درمانی و اقتصادی سالمندان توجه ویژه گردد نشاط اجتماعی در جامعه نیز گسترش می یابد .
مقیمی در ادامه مناسب سازی محیط و معابر شهری را زمینه ساز حضور هر چه  بیشتر سالمندان ، معلولان و جانبازان در اجتماع و رشد شکوفایی استعداد هایشان عنوان کرد و بر خدمت رسانی هرچه بهتر و بیشتر به سالمندان ، افراد دارای معلولیت و جانبازان و بهبود فضای فیزیکی شهر تاکید کرد و پیشنهاد کرد که در محل مجتمع فرهنگی تفریحی در دست ساخت گندله سازی مجموعه ای با تمامی امکانات ویژه این گروه سنی ساخته شود .
وی از اداره بهزیستی بخاطر جدیت و اهتمام در بازدید از ادارات و ارائه گزارش ارزیابی شاخصهای مناسب سازی ادارات  قدردانی کرد و از اداره بهزیستی خواست تا در اولین فرصت، کارشناس این اداره از ساختمان فرمانداری بازدید و وضعیت مناسب سازی آن را ارزیابی  نموده و اشکالات احتمالی مناسب سازی آن رفع شود، وی تاکید کرد: فرمانداری اردکان باید دستگاه برتر شهرستان در حوزه مناسب سازی ویژه معلولان و سالمندان باشد تا سایر ادارات از آن الگوبرداری کنند .
رئیس شورای ساماندهی امور سالمندان اردکان خواستار عزم جدی ، دید مثبت و نگاه جهادی مدیران دستگاهها برای تحقق اهداف مناسب سازی در ادارات شهرستان شد و از روسای دستگاهای اجرایی خواست تا با تلاش، پشتکار و پیگیری، در اولین فرصت، اشکالات طرح مناسب سازی اداره متبوع خود را رفع نمایند.


تاریخ ثبت :1397/05/06


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه