مدیرکل بهزیستی استان یزد؛

بهزیستی دستگاه تخصصی حوزه سلامت اجتماعی است

مدیرکل بهزیستی استان یزد در جلسه شورای معاونین این سازمان گفت: بهزیستی دستگاه تخصصی حوزه سلامت اجتماعی است و قانون این وظیفه را تعیین کرده است.
مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به نگاه فیزیک محور حاکم بر  برنامه های توسعه ای کشور گفت: کمتر بندی از برنامه های توسعه ای کشورمربوط  به نرم افزارها و آنچه که خروجی همه برنامه های اجرایی است، می شود.
جلیل عفتی افزود: اگر جامعه ای آسیب دیده و ناسالم داشته باشیم خروجی آن چیزی نیست که بخواهیم برنامه های توسعه ای فیزیک محور را اجرا کنیم.
وی با اشاره به زحمات و تلاشهای بهزیستی در حوزه اجتماعی طی سالیان گذشته گفت: این در حالی است که طی این سالهای حوزه اجتماعی مورد غفلت قرار گرفته و در حال حاضر نیز نیاز به توجه بیشتر برنامه ریزان است.
مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به گستره و تنوع فعالیتهای بهزیستی گفت: عمده برنامه ها و طرح های بهزیستی با توجه به موضوعات روز جامعه در حوزه اجتماعی اجرا می شود.
وی افزود: فعالیتهای بهزیستی برای خدمت به مردم و تحقق بهتر زیستن است تا مردم با آسیب کمتر و سلامت اجتماعی بیشتردر مسیر بهتری زندگی کنند.
دکتر عفتی اقدامات پیشگیرانه را اولا دانست و گفت: این بدان جهت است که اول باید معلولیت و آسیب اجتماعی وجود نداشته باشد.
وی با تاکید بر خدمات تخصصی بهزیستی در حوزه اجتماعی گفت: بهزیستی دستگاه توزیع پول نیست بلکه دستگاه توانمندسازی و توانبخشی است و اگر پولی نیز تزریق می شود در راستای توانمندسازی جامعه هدف با مشارکت مردم، موسسات و مراکز غیردولتی است.
گفتنی است؛ جلسه شورای معاونین بهزیستی استان یزد با هدف بررسی مشکلات و آسیبهای اجتماعی شهرستان خاتم در این شهرستان برگزار شد.


تاریخ ثبت :1397/05/10


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه