کلاسهای گروه درمانی به شیوه خاطره گویی ویژه زنان سالمند سرپرست خانوار برگزار شد.

با همکاری ادارات بهزیستی ، ورزش و جوانان ، شبکه بهداشت و هلال احمر شهرستان اردکان یک دوره کلاسهای گروه درمانی به شیوه خاطره گویی ویژه زنان سالمند سرپرست خانوار زیر پوشش اداره بهزیستی اردکان برگزار شد .
در این دوره ها که به همت موسسه خیریه امام زمان (عج) و در محل این موسسه برگزار شد ، تعداد 110 نفر از زنان سالمند سرپرست خانوار زیر پوشش اداره بهزیستی و موسسه خیریه امام زمان (عج) شرکت داشتند.
رئیس اداره بهزیستی اردکان اضهار کرد : هدف از برگزاری این کلاسها بهره گیری از نقش مثبت و سازنده خاطره گویی در از بین بردن و کاهش میزان افسردگی در سالمندان و افزایش میزان رضایت از زندگی و ارتقاء کیفیت و امید به زندگی در این گروه سنی همراه با افزایش اعتماد به نفس در آنان می باشد.
دکتر عضدزاده تصریح کرد: زمانیکه خاطره گویی، یک فرایند ساده و در دسترس تا این حد می‌تواند در سلامت سالمندان مؤثر باشد، شایسته است چنین اقداماتی به یک فرهنگ تبدیل شود تا میان سالمندان و نسل جدید ارتباط بیشتری برقرار شود و سالمندان نیز زندگی شادتر و سالم‌تری را تجربه کنند.
عضدزاده تاکید کرد : راهکارهای ساده و فراگیری وجود دارد که می‌تواند خاطره‌گویی را در خانواده و جامعه به صورت یک فرهنگ برای سلامت سالمندان ارائه دهد.
وی افزود : می توان در کانونهای سالمندی برنامه‌های گسترده‌ای برای سالمندان ترتیب داد ، مانند برگزاری کلاسهایی برای خانواده‌ها که چگونه مهارت گوش دادن را در خود افزایش دهند و سالمند را به خاطره‌گویی تشویق کنند.همچنین می توان در محیط‌های کار به بهانه روز خانواده، روز سالمند و روز ازدواج برنامه‌ای را به بازنشسته‌ها اختصاص داد تا از خاطرات خود بگویند یا روزهایی که مناسبت شغلی وجود دارد از بازنشستگان دعوت کرد تا سخنانی از خاطرات زمان اشتغال خود تعریف کنند.


تاریخ ثبت :1397/05/25


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه