335 زوج جوان اردکانی در طرح آموزش زندگی خانواده شرکت کردند

رئیس اداره بهزیستی اردکان از بهره ‌مندی 335 زوج جوان در آستانه ازدواج شهرستان در طرح آموزش زندگی خانواده توسط این اداره از خرداد ماه 1396 تاکنون خبر داد.
امیرولی عضدزاده با بیان به اینکه آموزش پیش از ازدواج و آموزش مهارت های زندگی در تحکیم بنیان خانواده و کاهش آمار طلاق نقش موثری دارد، افزود : یکی از مهمترین راهکارهای اساسی برای کاهش معضل طلاق در جامعه ارائه آموزش‌ های مهارت‌های زندگی است.
وی اضافه کرد: آموزش‌های قبل از ازدواج و مشاوره می‌تواند گامی مهم در جهت کاهش معضل طلاق باشد .
این مسئول اظهار داشت: اجرای طرح آموزش زندگی خانواده ویژه زوج ها در آستانه ازدواج از نیمه خرداد سال 96 در شهرستان آغاز شده است که تاکنون 335 زوج از آموزش های لازم برخوردار شدند.
عضدزاده تصریح کرد : بر اساس طرح آموزش زندگی خانواده ویژه زوجین در آستانه ازدواج، زوج‌های جوانی که برای جاری شدن خطبه عقد به دفاتر ازدواج مراجعه می‌کنند موظف به شرکت در دوره‌های آموزشی مهارت‌های زندگی هستند و پس از دریافت گواهینامه شرکت در دوره 16 ساعته و ارائه آن به دفاتر ازدواج موفق به دریافت سند ازدواج خواهند شد.
رئیس بهزیستی اردکان افزود: طرح آموزش زندگی خانواده ویژه زوجین در آستانه ازدواج بر اساس تفاهم‌نامه چهارجانبه با همکاری بهزیستی، معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ، دفاتر ازدواج و طلاق و مراکز مشاوره بهزیستی اجرا می‌شود.


تاریخ ثبت :1397/06/07


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه