معاون اجتماعی بهزیستی استان یزد خبر داد؛

حضور کودکان دارای نیازهای ویژه در برنامه های هفته ملی کودک

تمرکز بر فرهنگ سازی و حضور کودکان دارای نیازهای ویژه در محیط های اجتماعی  و تشویق تعامل بیشتر این گروه از کودکان با همسالان خود وجه تمایز برنامه ملی کودک در سالجاری است.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان یزد با بیان این مطلب گفت: امسال هفته ملی کودک 15 لغایت 20 مهرماه با شعار« آینده را باید ساخت» در نظر گرفته شده است.
وی حضور و مشارکت فعال کودکان و خانواده ها در برنامه های ملی هفته کودک یادآور شد و افزود: هدف از برگزاری برنامه های هفته ملی افزایش آگاهی و فرهنگ جامعه نسبت به اهمیت رشد و تکامل کودکان است.
جمال پایدار پذیریش و تقویت توانمندیهای کودکان را از دیگر اهداف گرامیداشت هفته ملی کودک ذکر کرد و گفت: مشارکت در توسعه نقش کودکان برای معرفی و شناساندن سن و اهمیت سن آنها در جامعه، توجه به امر مسئولیت پذیری و پرورش توانمندیهای آنها، کمک به ترویج اهمیت دوران کودکی در جامعه، ایجاد شوق و اشتیاق در کودکان و فضای جامعه، توسعه فضای نشاط در جامعه با مشارکت کودکان و خانواده، ایجاد فرصت مشارکت برای کودکان دارای نیازهای خاص را اهداف اختصاصی این جشنواره است.
وی در خصوص برنامه های بهزیستی استان یزد به مناسبت این هفته گفت: مراسم هفته ملی کودک در پارک شادی یزد با حضور کودکان با نیازهای ویژه اعم از نابینایان، ناشنوایان و کم شنوایان و کودکان مهدهای کودک در کنار سالمندان همراه با برگزاری ایستگاه نقاشی، قصه گویی سالمندان، اجرای سرود کودکان و بازیهای کودک و سالمند برگزار می شود.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان یزد، همچنین خبر از شروع به کار باشگاه کتابخوانی ویژه کودکان مهدهای کودک در این هفته داد و گفت: در این راستا یکی از مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی که دوره های  ترویج کتاب خوانی را گذرانده اند به عنوان باشگاه ترویج کتابخوانی شروع به  کار می نماید.
وی حضور مهدهای کودک استان در بوستان آزادگان یزد و برگزاری برنامه هایی با محوریت بازی و نشاط، نقاشی و هنرهای دستی و پرورش خلاقیت کودکان، اجرای طرح یک وعده غذای گرم در روستامهدها، اجرای نمایش های ویژه کودکان با مشارکت کودکان دارای معلولیت در مهدهای کودک را از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای این هفته ذکر کرد.


تاریخ ثبت :1397/07/10


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه