رئیس اداره بهزیستی اردکان:

مرکز تحقیقات سالمندی اردکان، آماده همکاری با محققان است


رئیس اداره بهزیستی اردکان بر آمادگی مرکز تحقیقات سالمندی این شهرستان برای همکاری با اساتید، دانشجویان و محققان در راستای اجرای طرح های پژوهشی مشترک در حوزه سالمندی تاکید کرد.

'امیرولی عضدزاده' افزود: سازمان بهزیستی استان برای عمل به مفاد اصول 21 و 29 قانون اساسی و نیز فراهم آوردن امکانات لازم جهت برنامه ریزی علمی و هدف گذاری در حوزه سالمندان در سال 1382 ایده ایجاد مرکز تحقیقات سالمندی را با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی مطرح نمود.

وی اضافه کرد: در اولین مرحله عملیات ساخت فاز یک این مجموعه شامل سرای سالمندان با زیر بنای 2800 متر مربع از سال 1383 آغاز شد و با صرف هزینه ای بالغ بر 23 میلیارد ریال که از محل کمک های خیرین و اعتبارات دولتی تامین شد، کار ساخت فاز یک این مجموعه در سال 1393 به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار گرفت.
این مسئول تصریح کرد: همچنین فاز دوم این مرکز در سال 96 و همزمان با هفته بهزیستی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بهره برداری رسید.

رئیس مرکز تحقیقات سالمندی اردکان افزود:  در حال حاضر طرح و نقشه فازهای سوم و چهارم مرکز آموزشی و پژوهشی سالمندان اردکان شامل مراکز آموزشی، پژوهشی و کلینیک طب سالمندان با زیربنای تقریبی 13 هزار متر مربع و در زمینی به وسعت یک صد هزار متر مربع توسط مهندسین مشاور طرح آماده شده که برای انجام آن به اعتباری بالغ بر 140 میلیارد ریال نیاز است.

عضدزاده گفت: در یک سال گذشته چهار عنوان طرح تحقیقاتی مشترک با دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در زمینه های تحلیل وضعیت اجتماعی و جمعیتی سالمندان استان یزد، بررسی کیفیت زندگی، سلامت عمومی و سبک زندگی آنها، بررسی وضعیت افسردگی و اضطراب سالمندان ، اثربخشی درمان مرور زندگی بر میزان افسردگی و رضایت از زندگی سالمندان و تهیه استانداردهای فعالیت بدنی و ارائه بسته های آموزشی و تمرینی و توانبخشی ورزشی برای زنان و مردان سالمند به مورد اجرا گذاشته شده است.

وی همچنین از اجرای پنج عنوان طرح پژوهشی با همکاری مشترک دانشگاه پیام نور یزد خبر داد و افزود: بررسی رابطه بین افسردگی و کیفیت خواب در سالمندان ، تبعیض جنسی و استرس ادراک شده، بررسی رابطه حمایت اجتماعی با استرس ادراک شده در سالمندان و استرس و کیفیت زندگی در سالمندان از جمله مواردی است که با همکاری دانشگاه پیام نور مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است.

عضدزاده در ادامه از اجرای 2 طرح تحقیقاتی مشترک با همکاری دانشگاه اردکان خبر داد و مهمترین موضوعات این پژوهش ها را اثربخشی درمان مرور زندگی بر میزان افسردگی و رضایت از زندگی سالمندان، تهیه استانداردهای فعالیت بدنی و ارائه بسته های آموزشی و تمرینی و توانبخشی ورزشی برای زنان و مردان برشمرد.تاریخ ثبت :1397/07/10


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه