رييس بهزيستي ميبد:

سالمندان نیازمند به شادی و نشاط هستند

سالمندان به عنوان يكي از مهم‌ترین اقشار جامعه نیازمند به شادی و نشاط هستند.
ريیس اداره بهزیستی شهرستان میبد   كه به مناسبت روز جهانی سالمندان از مرکز روزانه سالمندان حبیب‌ابن‌مظاهر میبد بازدید داشت، با اشاره به شعار جهانی اين روز با عنوان «گرامیداشت پیشکسوتان و مدافعان حقوق سالمندان»، گفت : مهمترین رویکرد بهزیستی، سوق دادن سالمندان به سمت مراکز روزانه سالمندی به جای مراکز نگهداری شبانه‌روزی است.
سید محسن فلاح افزود: با توجه به مشكلات و شرايط خاص جسماني و روحي سالمندان، ضرورت توجه به مساله نشاط، شادي و تفريحات سالم براي سالمندان بیش از حد احساس مي‌شود لذا برپايي اين قبيل مراكز در تقويت روحيه، افزايش نشاط، تحكيم پيوندهاي اجتماعي و در نتيجه ارتقاء كيفيت زندگي سالمندان تاثير بسزايي دارد.
اين مسئول يكي از اهداف مهم و سياست‌هاي جدي سازمان بهزيستي و سازمان‌هاي مردم نهاد در حوزه سالمندان را توانمندسازي آنها ذكر كرد و گفت: مراکز روزانه سالمندی می‌توانند با افزايش انگيزه و اميد به زندگي در سالمندان و نيز ارتقاء روحيه نشاط و شادي و خودباوري در آنان، موجب حضورشان در برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و ورزشی شوند و توانمندسازي و كاهش مشكلات جسماني و روحي آنها را رقم بزنند.
  فلاح مسئله مناسب‌سازی و هزینه‌های درمانی را از مهمترین مشکلات كنوني سالمندان عنوان و ابراز اميدواري كرد كه اين مشكلات با کمک و اهتمام مسئولان مرتفع شود.
گفتني است،‌ بازديد از کارهای دستی سالمندان مرکز حبیب ابن مظاهر كه 85 سالمند را در برنامه‌هاي آموزشی، فرهنگی، ورزشی و غیره شركت مي‌دهد، پايان بخش اين برنامه سركشي بود.


تاریخ ثبت :1397/07/11


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه