معاون پیشگیری بهزیستی استان یزد؛

پذیرش دوران سالمندی راهکاری برای سالم زیستن در این دوران است

معاون پیشگیری بهزیستی استان یزد  پذیرش دوران سالمندی و آموختن چگونه سالم  زیستن در دوره سالمندی را ، راهکاری برای سالم زیستن در این دوران عنوان نمود. 

دکتر محمدعلی صادقی پور در مراسم  گرامیدشت هفته سالمندی گفت: سالمندی فرایندی است که در زندگی ما آرام آرام اتفاق می افتد به صورتی که خودمان نیز گاهی اوقات آن را باور نداریم.

وی با اشاره به کم حوصلگی، کم خوابی و به هم خوردن ساعت خواب که از علائم سالمندی است، افزود : سلامت روان از موضوعات مهم در دوران سالمندی است که باید به آن توجه داشته باشیم و جستجوی علل کم خوابی های خود و دیگر مسائل این دوران را که ممکن است سلامت روان ما را به خطر بیندازد امر مهمی میباشد..

وی مهمترین علت کم خوابی سالمند را کم شدن فعالیتهای  وی در طی روز بر شمرد که میتواند با برنامه هایی همچون تفریح ، بازی کردن در کنار هم ، ورزش و… خواب راحتی داشته باشد..

این کارشناس در ادامه با ذکر بیماریهای دوران سالمندی نظیر فشار خون و بیماریهای قلبی که در مختل کردن ساعت خواب تاثیر گذار است، بیان کرد : با رعایت رژیم غذایی مناسب و نیز دارو درمانی می توانیم با این علت کم خوابی مقابله کنیم

دکتر صادقی پور با ذکر این نکته که استرس نیز یکی از مسائل و مشکلات دوران سالمندی است، راهکارهایی چون شل کردن و سفت کردن عضلات و ورزش های آرام را درمانی برای کاهش استرس ارائه داد.

سید محسن فلاح رئیس اداره بهزیستی میبد نیز در این مراسم ضمن سخنانی بیان کرد : دوران سالمندی یک فرصت است و سالمندان می توانند با داشتن نشاط، امید و شادی در این دوران و بیان قصه ها و خاطرات شیرین گذشته برای افراد خانواده ، نقش یک مشاور را در میان خانواده خود ایفا نمایند

وی در این راستا روند و رویکرد کار مراکز روزانه سالمندان را نیز ارتباط داشتن سالمندان با خانواده هایشان عنوان نمود


تاریخ ثبت :1397/07/12


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه