گردهمایی سالمندان ابرکوه در هفته سالمندی

گردهمایی سالمندان ابرکوه همزمان با هفته ملی تکریم و گرامیداشت سالمندی با حضور جمعی از سالمندان، کودکان مهدهای کودک و مسئولین این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی ابرکوه، در این گردهمایی دکترقاسم موحدی مسئول و کارشناس اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی ابرکوه طی سخنانی با اشاره به پدیده سالمند ازاری گفت:  آگاهی از سالمند آزاری و همچنین راه کارهای عملی مقابله با این معضل و مشکل تأثرانگیزکه ممکن است برای هر فردی پیش بیاید مطالبی بیان نمود.

وی گفت: یکی از راه برون رفت از این مسئله توجه کردن و تکریم سالمندان به تأسی جستن از سیره پیامبر اسلام (ص)،  پیروی از فرامین بزرگان و همچنین آموزه های مذهبی است.

فاطمه فلاح زاده کارشناس سلامت روان  شبکه بهداشت ابرکوه یکی دیگر از سخنرانان مراسم گفت: توجه به نحوه رفتار با سالمندان و مشارکت دادن افراد سالخورده در کلیه امور زندگی فردی و اجتماعی ضروری است.

وی با تاکید بر استفاده از تجربیات سالمنان گفت: مشارکت دادن سالمندان در جلسات مختلف خانوادگی، تفریحات و اموری مانند ورزش کردن و مواردی از این دست می بایست مورد توجه قرار گیرد.

درادامه رقیه فلاح زاده کارشناس تغذیه شبکه بهداشت در خصوص برخی ازاصول بهداشتی و سالم ماندم در دوران سالمندی، توجه به وضعیت بهداشت فردی و تغذیه سالم، ورزش و ... اشاره نمود.

لازم به ذکر است دربخشهایی از این همایش که به احترام پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها برگزار شده بود نونهالان و کودکان نیز مشارکت داشتند و درقالب گروه های سرود و بازی های کودکانه  لحظاتی شاد و بیاد ماندنی  برای حاضرین به وجود آوردند.

 


تاریخ ثبت :1397/07/14


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه