طرح تاب‌آوری و توان‌افزایی زنان سرپرست خانوار بهزیستی در اردکان افتتاح شد

طرح تاب‌آوری و توان‌افزایی زنان که یکی از طرح‌های مهم و موفق معاونت امور زنان ریاست جمهوری است، با حضور مسئولین شهرستان و استان و محمدکاظم متولی مدرس و تسهیل گر دوره‌های تاب‌آوری اجتماعی زنان و خانواده در سطح ملی در محل موسسه خیریه امام زمان (عج) افتتاح شد.
 محمدکاظم متولی در این مراسم گفت : طرح تاب‌آوری یک طرح مشارکتی و اجتماعی است و در هر منطقه با مشارکت افراد محلی اجرا می‌شود، این کار سبب پاسخ سریع به مشکلات، ایجاد روابط پایدار و احساس تعلق به گروه، بروز استعدادها و ایجاد نگاه پایین به بالا و افزایش سرمایه‌های اجتماعی است.
این تسهیل‌گر دوره‌های تاب‌آوری اجتماعی زنان و خانواده در ادامه تصریح کرد: تاکنون ۲۰ تسهیل‌گر در سطح استان یزد آموزش‌دیده‌اند و جهت توانمندسازی مردم محلات در شهرستان‌ها پراکنده‌شده‌اند.
اعظم شاکر مددکار اجتماعی بهزیستی و تسهیل‌گر اجتماعی در سطح محلات و حوزه شهرستان اردکان هم افزود: اولین طرح در سطح ملی شامل زنان سرپرست خانوار بهزیستی بودند که در محل موسسه خیریه امام زمان (عج) با هدف حل مشکل افسردگی از طریق شرکت در برنامه‌های تفریحی، اردویی، آموزشی و کاربردی با تعداد ۴۰ زن سرپرست خانوار صورت گرفت.


تاریخ ثبت :1397/07/19


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه