بازدید فرماندار تفت از موسسه نیکوکاری فاطمه الزهرا تفت

فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان تفت از آسایشگاه سالمندان موسسه نیکوکاری فاطمه الزهرا(س) تفت بازدیدکردند. 

به گزارش روابط عمومی بهزیستی تفت؛ در این بازدید که به مناسبت هفته سالمند صورت گرفت؛ قربانی مدیر موسسه نیکوکاری فاطمه الزهرا تفت گفت: این موسسه در نظر دارد تا مرکز روزانه نگهداری از سالمندان را راه اندازی نماید. 

وی افزود : ساختمان این مرکز در مساحتی به متراژ 1500 متر مربع احداث گردیده و در حال تجهیز برای افتتاح است . 

قربانی اضافه کرد: بعضی از خانواده ها به دلیل مشغله های کاری فقط در فاصله زمانی 7 صبح تا 3 بعد از ظهر توانایی نگهداری از سالمند را ندارند لذا مراکز روزانه نگهداری از سالمندان می تواند به خانواده ها کمک کند هم به کارهای روزمره خود رسیدگی کنند و هم سالمندان را در محیط خانه نگهداری نمایند.

رئیس بهزیستی شهرستان تفت نیز در حاشیه این بازدید گفت: یکی از اولویت های بهزیستی شهرستان تفت ایجاد شهر دوستدار سالمند است.

مجید فصاحت افزود: با توجه به آمار و ارقام شهرستان تفت رتبه نخست جمعیت سالمندی را در استان داراست اما به دلیل بافت نامناسب شهری، ناوگان حمل و نقل عمومی نامناسب برای سالمندان و در کل آماده نبودن فضای شهری برای حضور سالمندان، ما کمتر شاهد حضور آنان در اجتماع هستیم . 

وی همچنین خاطرنشان کرد : یکی دیگر از برنامه های بهزیستی شهرستان برای حضور فعال و پویای سالمندان در اجتماع تاسیس بنیاد فرزانگان سالمندان است .تاریخ ثبت :1397/07/22


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه