رئیس اداره بهزیستی شهرستان میبد؛

طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه زمینه بازگشت معلولان به جامعه را فراهم می کند

رئیس بهزیستی میبد گفت: اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه زمینه بازگشت معلولان به جامعه را فراهم می کند. 

سید محسن فلاح با بیان این مطلب در جلسه اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در بخش ندوشن گفت: از اهداف برگزاری این جلسه توجه به بحث توانبخشی مبتنی برجامعه توانایی‌های معلولین وحضور آنها در اجتماع به عنوان فرد تاثیرگذارمیباشد.

این مسئول با اشاره به زمینه‌های فعالیت بهزیستی در راستای کمک به افراد کم‌توان و ناتوان، ابراز کرد: توانبخشی مبتنی بر جامعه و مبتنی بر رویکردچند بخشی است تا از ظرفیت و پتانسیل‌های فرد معلول؛ خانواده معلول؛ جامعه و نهادهای دولتی و نیز بخش خصوصی جهت توانمند سازی معلولین در همه زمینه‌های زیستی –روانی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی استفاده گردد.

وی با تأکید بر اینکه در اداره بهزیستی شهرستان ، درصدد گسترش بیشتر سی بی آر در  روستاها هستیم، تصریح کرد: این طرح در راستای خدمات دهی بهتر به نیازمندان زیرپوشش بهزیستی در سطح روستاها با همکاری تسهیل‌گران محلی، بهورزان، دهیاران و سایرگروه‌های اجتماعی اجرا می‌شود..

وی گفت : در برنامه‌های آتی ما به جد دنبال بحث مشارکت‌های معلولین در سطح اجتماع هستیم.

پیگیری تشکیل کلاسهای مهارتهای زندگی و دانشنامه ازدواج در ندوشن واستمرار خدماتCBR در بخش ندوشن با همکاری بخشداری از مصوبات این جلسه بود .

در پایان جلسه فلاح رئیس بهزیستی میبد از کارگاه حمایتی زیلوبافی مددجویان تحت پوشش بهزیستی که در سال 93 ایجاد شده و در حال حاضر5نفر شاغل دارد بازدید بعمل آورد.

گفتنی است؛ در بخش ندوشن یک روستا مهد به تعداد 37کودک از سنین 3تا6 و همچنین  یک مجتمع خدمات اجتماعی تحت نظارت بهزیستی میبد به 75 مددجو  درحوزه توانبخشی و اجتماعی خدمات ارائه می هد.


تاریخ ثبت :1397/07/22


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه