رئیس بهزیستی میبد عنوان کرد؛

بهره‌مندی ۲۵۰ نابینا و کم‌بینا از خدمات بهزیستی میبد

 سیدمحسن فلاح رئیس بهزیستی شهرستان میبدضمن گرامیداشت بیست و سوم مهرماه روز ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻋﺼﺎی ﺳﻔﯿدبا شعار«رفع تبعیض،راهم راروشن میسازد»درخصوص وضعیت روشندلان میبدی بیان داشت: 250کم‌ بیناونابینادرشهرستان میبد تحت پوشش بهزیستی بوده که ازخدمات توان‌بخشی و حمایتی این سازمان استفاده می‌کنند.

وی افزود: پرداخت کمک هزینه های خدمات توانبخشی، توان پزشکی، تحصیلی،پرستاری معلولین نخاعی، ایاب و ذهاب معلولین، ویزیت در منزل وطرح مراقبین از خدمات مستمر بهزیستی در این حوزه می باشد.

فلاح درموردخدمات توان پزشکی اظهارداشت:درزمینه توان پزشکی خدماتی ازقبیل فیزیوتراپی، کاردرمانی،بینایی سنجی، گفتاردرمانی، پیگیری امورمربوط به مناسب سازی اماکن عمومی، و....  ارائه می شود.

وی بااشاره به اینکه یک کتابخانه درکتابخانه مرکزی شهرستان میبدمخصوص نابینایان وجوددارد عنوان کرد: سطح سواد نابینایان در شهرستان میبد نسبتاً خوب است که درحال حاضر نابینایان از مقطع تحصیلی ابتدایی تا دکترا را تحت پوشش‌داریم که چندنفراز آن‌ها دررشته ترتیل، حفظ و قرائت قرآن کریم نیز حائز رتبه برتر کشوری شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه عمده مسائل و مشکلات معلولین مسئله اشتغال و توانمند سازی وعدم باورکردن معلولین توسط آحادجامعه است اظهارداشت:متأسفانه بی‌توجهی و یا کم‌ توجهی ادارات، نهادها، کارخانه‌ها و شرکت‌ها در به‌ کارگیری آن‌ها مشکلات فراوانی را در جهت اشتغال آنان به وجود آورده است و این مسئله آینده آن‌ها را به خطر انداخته است.

رئیس بهزیستی میبد خاطرنشان کرد:اشتغال و مناسب سازی اماکن عمومی مهمترین مشکلات  روشندلان میبدی می باشد.

فلاح بابیان اینکه معلولیت محدودیت نیست عنوان کرد:مسئولین این باور را داشته باشند که معلولین از جمله نابینایان نیاز به ترحم ندارند و در امر اشتغال این عزیزان همه مسئولین باید همکاری لازم را داشته باشند.


تاریخ ثبت :1397/07/23


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه