فرماندار مهریز؛

اشتغال نابینایان مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد

فرماندار مهریز بر توجه جدی مسئولان این شهرستان به اشتغال نابینایان تاکید کرد.

رستگاری با باین این مطلب در مراسم تجلیل از نابینایان مهریز گفت: اشتغال یکی از مشکلات نابینایان است که باید به صورت ویژه مد نظر مسئولین شهرستان  قرار گیرد.

وی به مشکلات معیشیتی نابینایان اشاره کرد و گفت: همه ادارات باید در این خصوص احساس مسئولیت کنند. 

حجت الاسلام محی الدینی امام جمعه مهریز نیز ضمن تشکر از اداره بهزیستی و اداراتی که در زمینه رفع مشکل معلولین به ویژه نابینایان خدمت می کنند خواستار توجه بیشتر به نابینایان شد.

وی به استعدادهای موجود در جامعه نابینایان ش و گفت: یک نمونه موفق از این استعداد حفظ کل قرآن کریم توسط نابینای عزیز شهرستان است.

 رئیس اداره بهزیستی شهرستان مهریز نیز با ارائه گزارشی از خدمات بهزیستی به نابینایان و اجرای طرح مناسب سازی در شهرستان گفت: با توجه به این که مناسب سازی اماکن عمومی در قانون جامع حمایت از معلولین دیده شده تمامی دستگاههای شهرستان می بایست اهتمام ویژه داشته باشند تا زمینه دستیابی  معلولین به ویژه نابینایان از امکانات شهر  فراهم گردد.

علیزاده از شهرداری مهریز  و بخشداری مرکزی مهریز که در زمینه بازسازی پیاده رو ها شهرستان از موزائیک ویژه نابینایان استفاده  کرده اند تقدیر  و در خواست نمود تا این الگو در برنامه ها و کار های عمرانی دیگر نیز مد نظر قرار گیرد تا شهری مناسب سازی شده و قابل استفاده برای همه شهروندان باشد.

در ادامه این مراسم نابینایان نیز به بیان مشکلات خود از قبیل:  اشتغال، مبلمان شهری، مناسب سازی مسکن و..  پرداختند.  .

شهرستان مهریز  دارای 203 نفر نابینا می باشد که در سه سطح خفیف، متوسط و شدید از اداره بهزیستی خدمات دریافت می نمایند .


تاریخ ثبت :1397/07/25


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه