نماینده مردم اردکان در مجلس خبر داد

عزم دولت و مجلس در اجرایی‌شدن قانون جامع حمایت از حقوق معلولان

محمدرضا تابش بازبینی قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در مجلس در سال گذشته را گامی رو به جلو در راستای تحقق اهداف متعالی این قانون ارزیابی کرد و بر عزم دولت و مجلس در اجرایی شدن این قانون خبر داد.
نماینده مردم اردکان در مجلس شامگاه جمعه در آیین گرامیداشت روز جهانی عصای سپید در اردکان با گرامیداشت این روز اظهار داشت : همچنانکه از شعار این روز « رفع تبعیض راهم را روشن می سازد » پیداست جامعه نابینایان و کم بینایان ، چیز زیادی نمی خواهند و تنها و تنها اگر تبعیض های موجود در برخورد با این قشر از میان برداشته شود ، آنان قادر خواهند بود که به عنوان عضوی از جامعه ، در روند رشد و توسعه جامعه نقش آفرینی کنند.
محمدرضا تابش بازبینی قانون جامع حمایت از حقوق معلولان در مجلس در سال گذشته را گامی رو به جلو در راستای تحقق اهداف متعالی این قانون ارزیابی کرد و بر عزم دولت و مجلس در اجرایی شدن این قانون خبر داد و بر آمادگی خود به عنوان نماینده مردم و همه ادارات شهرستان در جهت عمل به قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و خدمت رسانی به آحاد معلولان و به ویژه نابینایان و کم بینایان تاکید کرد.
همچنین عضو هیئت‌مدیره و نایب‌رئیس انجمن نابینایان استان یزد، هدف از برگزاری مراسم روز جهانی عصای سپید را آشنایی بیشتر مردم و مسئولان با توانمندی‌ها، مسائل و مشکلات جامعه نابینایان و کم‌بینایان عنوان کرد.
وی افزود: مردم و مسئولان می‌توانند نقش مؤثری در رفع موانع و تنگناهای پیش روی این قشر داشته باشند و با توجه بیشتر و درک شرایط ویژه آنان به رشد و بالندگی نابینایان در جامعه کمک کنند.
محمدحسن پارساییان مناسب‌سازی اماکن شهری برای رفت‌وآمد نابینایان و فراهم شدن زمینه استفاده آنان از تجهیزات مدرن و فناوری را از مهمترین خواسته‌های جامعه هدف دانست.
وی از مسئولان خواست که به پیام و فلسفه این روز بیشتر توجه کنند، زیرا نیم درصد افراد هر جامعه‌ای را نابینایان یا افرادی که با اختلال بینایی روبرو هستند تشکیل می‌دهند، می‌طلبد که به مسائل فرهنگی، اجتماعی ،اقتصادی این گروه به‌عنوان یک شهروند جامعه توجه شود.
نایب‌رئیس انجمن نابینایان استان افزود: البته در سال‌های اخیر این پیام به گوش مسئولان رسید که نماد آن تصویب قانون حمایت از معلولان است که سال 1383در مجلس به تصویب رسید و اخیراً هم اصلاح شد و ضمانت اجرایی برای آن گذاشته شد.
پارساییان ادامه داد: با توجه به اینکه فصل تصویب بودجه نزدیک است و قانون یادشده سال گذشته بعد از بودجه 1397 تصویب شد امکان اجرا در سال 97 پیدا نکرد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیکی فصل بودجه انتظار است که در تصویب اعتبار حمایت‌های لازم از این قانون برای سال 98 بشود .
از حدود هشت هزار نابینا و کم‌بینای یزد، چهار هزار و 500نفر از خدمات بهزیستی استان استفاده می‌کنند.


تاریخ ثبت :1397/07/29


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه