تسهیلگران و بهورزان همکار در اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه شهرستان اردکان تجلیل شدند

مراسم تجلیل از تسهیلگران و بهورزان همکار با بهزیستی اردکان در اجرای طرح توانبخشی مبتنی برجامعه CBR" " در محل سالن اجتماعات بهزیستی شهرستان اردکان برگزار شد.
رییس بهزیستی شهرستان اردکان  در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات تسهیلگران و بهورزان در خدمت به معلولین از تسهیلگران به عنوان پل ارتباطی بین جامعه هدف و سازمان و سایر دستگاه های همکار در این برنامه یاد کرد و وظیفه اصلی تسهیلگران را تغییر دیدگاه و نگرش معلولین و ایجاد خود باوری و اعتماد به نفس معلولان عنوان نمود .
وی پیشگیری از معلولیت و توانمند سازی معلولین را دو هدف مهم سازمان بهزیستی عنوان کرد و افزود : شناسایی معلولان و ارائه خدمات توانبخشی و تامین وسایل مورد نیاز افراد معلول ، آموزش مددجویان، آموزش خانواده‌ها و توانمندسازی جامعه هدف در مناطق روستایی از جمله اهداف این طرح می باشد.
دکتر عضدزاده با بیان اینکه 253  معلول در روستاهای شهرستان اردکان با اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه CBR" " شناسایی شده اند ، افزود : استفاده از تمامی ظرفیتهای موجود در جامعه، شناسایی و رفع نیازهای معلولین ساکن روستا و اجرای بهینه طرح از اولویت های مهم بهزیستی  به شمار می رود.
عضدزاده تصریح کرد : فعالیتهای C.B.R در 5 مولفه تحت عنوان سلامت، آموزش، معاش، اجتماعی، توانمند سازی در زمینه سلامت، ارتقاء سطح سلامت فردی، پیشگیری، مراقبتهای پزشکی و توانبخشی فرد مطرح است.
در ادامه این جلسه تسهیلگران و بهورزان با برشمردن مزایا و مشکلات موجود در زمینه اجرای طرح ، پیشنهاداتی را در خصوص گسترش و اجرای بهتر طرح بیان نمودند
در پایان این مراسم از 12 نفر از تسهیلگران و بهورزان همکار با بهزیستی در اجرای این طرح با اهداء لوح سپاس و هدایایی تقدیر شد .
لازم به توضیح است : 12 نفر تسهیلگر و  بهورز در 26روستا از توابع شهرستان اردکان در اجرای طرح CBR ،  به جامعه هدف سازمان بهزیستی خدمت رسانی می کنند.


تاریخ ثبت :1397/08/07


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :


نظر شما :


  

  

  

  شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه