اشتغال بیش از 30نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی میبد در کارگاه های زیلو بافی

 بیش از 30نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی میبد در کارگاههای زیلو بافی این شهرستان اشتغال دارند. 

رئیس بهزیستی میبد دربازدید از کارگاه زیلوبافی گروه همیار زنان سرپرست خانوار هفت مروارید گفت: یکی از مهمترین اهداف بهزیستی توانمندسازی مددجویان تحت پوشش می باشد که دراین راستا با برگزاری دوره های  آموزشی اشتغالزایی در راستای توانمندسازی آنها گام بر می دارد.

سید محسن فلاح یکی از این دوره ها را آموزش زیلو بافی دانست و گفت: بیش از30نفر از زنان سرپرست خانوار با همکاری جهاد دانشگاهی آموزش دیده اند و بعد از گذراندان دوره ها تعدادی از آنها در دوکارگاه زیلو بافی در شهرستان و منازل مشغول به فعالیت می باشند.

وی گفت :کارگاه زیلو بافی هفت مروارید در سال 1390افتتاح گردید و در حال حاضر تعدادی از زنان سرپرست خانوار درآن کارگاه مشغول به بافت انواع روکش صندلی،سجاده و... می باشند .

وی از جمله مشکلات بافندگان زیلو را بحث بیمه و سختی کار آنها برشمرد وافزود: امیدواریم بحث بیمه زیلو بافی که در حال حاضردر برنامه سازمان  تامین اجتماعی قرار ندارد توسط مسئولین پیگیری گردد تا این عزیزان از مزایای بیمه ای بهره مند گردند.

 لازم به ذکر است کارشناسان شورای جهانی صنایع  و نمایندگان یونسکو از کشور های هند، کویت و ایران  به منظور ارزیابی و ثبت جهانی زیلو در آبان ماه سالجاری، از کارگاههای زیلو بافی شهرستان بازدید بعمل آوردند.


تاریخ ثبت :1397/08/12


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه