فرماندار میبد؛

تجمل‌گرايي به افزايش آسيب‌هاي اجتماعي دامن زده است

فرماندار ميبد ريشه برخي از آسيب‌هاي اجتماعي و جرائم در جامعه را موضوع تجمل‌گرايي و مباحث پیراموني آن ذكر كرد. 
فلاح فرماندار میبد در نشست هماهنگی پایگاه‌های سلامت اجتماعی در میبد گفت: امروزه بیشتر از گذشته در جامعه شاهد آسیب‌های اجتماعی، پرخاشگری و در نهایت ارتکاب جرم هستیم و در بعضی از این مسائل ردپاي تجمل‌گرايي مشاهده مي‌شود به طوري كه اين موضوع زندگي افراد را سخت در برگرفته و آنها را با یکدیگر بیگانه کرده است.

وي افزود: دور ماندن از سنت‌ها و بیگانه شدن با یکدیگر بعضاً جامعه را دچار آسیب‌های اجتماعی کرد و لازم است كه با نگاهی ملموس و آموزش خانواده‌ها از این ناهنجاری‌ها پیشگیری کرد.
فرماندار با اشاره به این که علت بسیاری از جرائم در جامعه ريشه در پرخاشگری‌ و ناسزاگویی دارد، اظهار كرد: پايین بودن آستانه تحمل در افراد و شيوع چشم و هم‌چشمی‌ در بین خانواده‌ها نيز باعث بروز جرائم متعددي در جامعه مي‌شوند كه با آموزش صحیح و همکاری بهزیستی مي‌توان اين آسیب‌ها را به حداقل رساند.
«سید محسن فلاح» ريیس بهزیستی شهرستان نيز در اين نشست از برگزاري اولین همایش استانی موسسات و پایگاه‌های همسو با بهزیستی با حضور 110نفر از کارشناسان حوزه پیشگیری اين موسسات و پایگاه‌های سلامت اجتماعی استان از 26 تا 28 آبان ماه جاري در شهرستان میبد خبرداد.
وي افزود: در این کارگاه سه روزه، مسائل آموزشی اجتماع محور، مشاوره، نیازسنجی، کارهای تیمی و گروهی ویژه پایگاه‌های سلامت اجتماعی آموزش داده می‌شود.
ريیس بهزیستی ميبد با بیان این که موسسات مردم نهاد در محلات و توسط خود مردم شکل گرفته است، اظهار كرد: میبد بیشترین موسسات همسو با بهزیستی را در استان داراست که تمام آنها دارای پایگاه‌های سلامت اجتماعی هستند و با شناسایی آسیب‌های هر محله از طريق مشاوره، برگزاری کلاس‌های آموزش خانواده و نيز پیشگیری از اعتیاد و مهارت‌هاي زندگی و دانشنامه ازدواج براي رفع اين آسيب‌ها تلاش مي‌كنند.
گفتنی است؛ كه انتخاب شهرستان میبد برای برگزاری  همایش پایگاه‌های سلامت اجتماعی به دلیل قابل توجه بودن آمار موسسات همسو با بهزیستی در این شهرستان است.


تاریخ ثبت :1397/08/21


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه