طرح ارتقاء آگاهی دانش آموزان از فضای مجازی در شهرستان تفت کلید خورد

رئیس بهزیستی شهرستان تفت از آغاز اجرای فاز اول طرح افزایش آگاهی دانش آموزان ، والدین و آموزگاران با موضوع بلوغ و نوجوانی در منطقه بخ و گاریزات خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان تفت، مجید فصاحت در این باره گفت: این طرح با هدف پیشگیری از آسیب های ناشی از فضای مجازی بر نوجوانان و با همکاری آموزش و پرورش، فرمانداری و نیروی انتظامی در منطقه گاریزات آغاز گردید.

وی افزود: در فاز نخست این طرح، دانش آموزان با آسیب ها، خطرات و مضرات جسمی و روحی و تبعات قانونی استفاده نادرست از فضای مجازی آشنا شدند و هشدارهای لازم در این خصوص به آنان داده شد  و در ادامه کارگاه آموزشی ویژه مربیان و والدین را نیز خواهیم داشت.

وی همچنین خاطرنشان کرد: این کارگاه آموزشی ابدا و اصلا تاکیدی بر عدم استفاده از اینترنت و موبایل ندارد بلکه تلاش ما بر این است که نوجوانان با آگاهی و دانش کافی از این ابزارها و امکانات استفاده کنند.

فصاحت در ادامه گفت: گاهی اوقات والدین، به دلیل افت تحصیلی شدید دانش آموز، به مراکز مشاوره مراجعه می کنند و تصور می کنند این مشکلات به دلیل برنامه ریزی نادرست تحصیلی ایجاد شده اما مشاورین بعد از ریشه یابی مشکل، به فضای مجازی و اینترنت می رسند. 

وی در پایان ابراز امیدواری کرد برگزاری این کارگاه گامی هرچند کوچک در کاهش آسیب های استفاده از اینترنت و فضای مجازی بردارد.


تاریخ ثبت :1397/08/30


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :


نظر شما :


  

  

  

  شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه