معاون توانبخشی بهزیستی استان یزد؛

مناسب‌سازی محیط و تدارک وسیله حمل‌ و نقل برای تردد حق معلولان است

معاون توان‌بخشی اداره کل سازمان  بهزیستی استان یزد در نشست شورای مناسب سازی میبد گفت: مناسب‌سازی محیط و تدارک وسیله حمل‌ و نقل برای تردد معلولان، جانبازان، کودکان و سالمندان در فضاهای شهری و استفاده از تسهیلات موجود حق آنها است.

محمدحسین غنیمت  با گرامیداشت سوم دسامبر( 12آذر) روز جهانی معلولان به اهمیت این روز در معرفی نخبگان معلول و توانمندی‌های آن‌ها درزمینهٔ های مختلف اشاره کرد و افزود: بیان مشکلاتی که گریبان گیر معلولان است نیز می‌تواند به مناسبت این روز در جهت آگاه‌سازی مسئولان و برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاران جامعه مطرح شود.
معاون توان‌بخشی بهزیستی استان یزد تصریح کرد: با مسئولیت‌پذیری و احساس مسئولیت می‌توان به این نکته توجه کرد، اگر معلولان در جامعه کمتر حضور دارند، به خاطر داشتن مشکلات برای تردد در سطح شهر است که نمی‌توانند به‌صورت ایمن به خاطر عدم مناسب‌سازی فضاها در شهر رفت‌وآمد کنند.

وی ادامه داد: می‌توان با کمک هم فضای شهر را برای رفت‌وآمد آسان همه به مراکز عمومی نظیر بانک‌ها، داروخانه‌ها، پارک‌ها و... بهینه‌سازی کرد.
فرماندار میبد در این نشست با اشاره به رفع مشکل مناسب‌سازی در 60 درصد ادارات شهرستان، گفت: سد معبر مشکل مهمی است که تابه‌حال باوجود پیگیری های صورت گرفته، همچنان باقی است.
حسین فلاح افزود: سد معبر آفتی است که افراد با مرتکب شدن آن پیاده‌روی خیابان را در تملک خوددارند و باید چهره به چهره با آن‌ها برخورد و تذکر داده شود.
امام‌جمعه میبد نیز گفت : ما و معلولان برای تسهیل زندگی آن‌ها در جامعه مسئولیت داریم و یکی از مصادیق این مسئولیت موضوع مناسب‌سازی معابر است .
حجت الاسلام علیرضا اعرافی تصریح کرد: جامعه سالم، جامعه‌ای است که افراد در آن، معلولان جامعه را از خود بدانند و برای روان‌سازی زندگی آن‌ها با توجه به وظیفه اخلاقی، شرعی و دینی تلاش کنند.
وی خاطرنشان کرد : پرداختن به موضوع مناسب‌سازی نیازمند همکاری همه است و می‌توان در یک برنامه تعیین‌شده چندساله همراه بازمان بندی و بخش‌بندی به این امر پرداخت.


تاریخ ثبت :1397/09/11


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه