مدیرکل بهزیستی استان یزد؛

سقط درمانی از تولد 320 معلول جدید به جامعه جلوگیری کرد

سال 96 با اجراي برنامه سقط درماني از ورود 320 معلول جديد به جامعه استان جلوگيري شد.
مدیرکل بهزیستی استان یزد با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران با تاکيد بر نقش موثر ژنتيک در گسترش معلوليت خاطر نشان کرد: خوشبختانه با انجام برنامه هاي پيشگيرانه توانستيم درصد ورود افراد داراي معلوليت به جامعه جلوگيري کنيم.
دکتر جلیل عفتی با اشاره به اجرای طرح تنبلی چشم گفت: در طول دوره اجراي طرح تنبلي چشم با شناسايي 4500 کودک مبتلا به تنبلي چشم و معرفي آنها به متخصصان براي درمان از ورود اين تعداد معلول جديد جلوگيري شد.
وی افزود: از سال ۷۴ تا کنون ۵۵۰ هزار کودک مورد معاینات شنوایی سنجی قرار گرفته‌اند و تعداد ۴۵۰۰ کودک شناسایی شدند و مراحل درمان روی آنها صورت گرفت در حال حاضر با غربالگری هایی که انجام می شود هیچ کودک معلول ناشنوایی  در استان نداریم.
مدیرکل بهزیستی استان یزد با بیان اینکه سالیانه ۲ هزار و ۲۰۰ معلول به جمعیت معلولان یزد اضافه می‌شود، بیان کرد: ۹۰ درصد از ضایعات نخاعی در استان ناشی از تصادفات است و همچنین ماهانه ۱۲۰ نفر مراجعه برای دریافت خدمات معلولیت به بهزیستی داریم.
 وی در خصوص اشتغال معلولین گفت: سال ۹۶،  دو هزار و ۱۵۰ نفر از فرصت های شغلی استفاده کردند.
دکتر عفتی با بیان اینکه تا سقف ۲۵ میلیون تومان وام اشتغال زایی ۴ درصد به معلولین تعلق می گیرد، اظهار داشت: تاکنون برای دریافت بیش از ۱۳ میلیارد تومان وام به بانک ها معرفی شده‌اند.
وی افزود: همچنین وام تا سقف ۵۰ میلیون تومان ۶ درصد به کارفرمایانی که از افراد معلول به کار گیری می کنند پرداخت می شود.


تاریخ ثبت :1397/09/13


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه