برگزاری جشن روز جهانی معلولان در شهرستان خاتم

همزمان با فرارسیدن روز جهانی معلولان(12اذر)، مراسم جشنی با حضور معلولان، خانواده های آنان، فرماندار و جمعی از  مسئولین شهرستان با همکاری انجمن حمایت از معلولان ناجی خاتم  در  محل کانون آیت ا... خاتمی برگزار شد.

احمد تکتازرئیس اداره بهزیستی خاتم در این مراسم ضمن عرض تبریک  فرا رسیدن روز جهانی معلولان با اشاره به قانون جامع معلولین اظهار داشت: اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان حق مسلم آنان در جامعه است.

وی تاکید کرد: روز جهانی معلولان تنها مختص کشور ما نیست و همه دنیا باید همواره به این قشر توجه ویژه داشته باشند ودر فراهم سازی شرایط زندگی بهتر برای این قشر خاص جامعه تلاش کنند و این مهم نیازمند یک همت جمعی و همراهی مردم است.

رئیس بهزیستی خاتم با اشاره به خدمات بهزیستی به افراد دارای معلولیت گفت: در راستای توانمند سازی معلولان در طول سالیان اخیر توسط حوزه توانبخشی و اشتغال ارائه شده است و همچنین خدمات پیشگیری، اجرای طرح های آگاه سازی و پیشگیری از معلولیتها با هدف کاهش معلولیت و کاهش ورودی آسیب به بهزیستی انجام شده است . 

وی افزود: برگزاری گرد همایی های معلولین می تواند نقش بسزایی در خودباوری و بروز توانمندی های فراوان این قشر داشته باشد.

وی در پایان تصریح کرد: استفاده از توانمندی های معلولان جامعه بسیار ارزنده و شایسته است و باید شرایطی به  وجود آورد که از خانه نشینی معلولان پیشگیری و حضور موثر آنها در جامعه بیشتر فراهم گردد .

گفتنی است، برنامه های  مختلفی همچون سرود جمهوری اسلامی توسط گروه ناشنوایان آوای بی صدا ، تئاتر ، موسیقی ، پخش کلیپ زندگی یکی از معلولان موفق وغیره اجرا شد  و از معلولان موفق ومربیان  فعال در طیف پیشگیری از معلولیتها تجلیل شد. در حاشیه این  جشن نمایشگاه صنایع دستی معلولان مرکز کاشانه مهر نیز برگزار گردید .


تاریخ ثبت :1397/09/14


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه