نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی مددجویان بهزیستی اردکان افتتاح شد

به مناسبت روز جهانی معلولان ، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان اردکان با حضور در مؤسسه خیریه حضرت ابوالفضل (ع)  از بخش های مختلف نمایشگاه و فروشگاه توانمندی های مددجویان بهزیستی اردکان بازدید کردند.
رئیس اداره بهزیستی اردکان در حاشیه این مراسم ،  هدف از برپایی این نمایشگاه را ، شناساندن هنر معلولان و توانمندی‌های معلولان ذکر کرد و افزود: کمک به اشتغال پایدار و ایجاد درآمد برای مددجویان و همچنین ایجاد بستری برای عرضه و فروش محصولات تولیدی معلولین از دیگر اهداف برپایی این نمایشگاه است.
 دکتر عضدزاده  با اشاره به اینکه اشتغال معلولین یکی از دغدغه های معلولین بوده که از دو جنبه اقتصادی و روانی تأثیر بسیار زیادی در افزایش اعتماد و عزت نفس معلولین دارد ، افزود : بهزیستی برای رفع دغدغه معلولین در بخش اشتغال از تمام ظرفیت ها و پتانسیل ها استفاده می کند و سعی در کاهش این دغدغه دارد .
عضدزاده معرفی توانمندی معلولان و مددجویان بهزیستی را با راه اندازی نمایشگاه های مختلف یکی از راه های اشتغالزایی عنوان کرد و گفت : به منظور معرفی توانمندی ای معلولان بهزیستی شهرستان اردکان نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی مددجویان برپا شده است .
وی  تولیدات ارایه شده در این نمایشگاه حاصل فعالیت و دسترنج تعدادی از افراد توان خواه در اردکان دانست و گفت: در این نمایشگاه صنایع دستی هنرجویان بهزیستی در قالب گلیم بافی، تابلو فرش، قالی بافی، عروسک سازی، گلدوزی، خیاطی، گل سازی، گونی بافی، قلاب بافی و میل بافی ارائه شده است.
گفتنی است؛ نمایشگاه آثار توانمندی‌های معلولین در اردکان در محل کارگاه تولیدی حمایتی معلولین کوثر و با همکاری مراکز بهزیستی (مراکز توانبخشی آموزشی جسمی حرکتی سعادت، خانواده و کودک کم شنوا و ناشنوا رها، مرکز ذهنی راه تربیت، حرفه آموزی مریم و کارگاه های تولیدی حمایتی کوثر و طلوع ) به همراه انجام تست رایگان غربالگری تنبلی چشم ، مشکلات حرکتی و گفتاری کودکان و مشاوره به خانواده ها  به مدت یک هفته، پذیرای علاقمندان به صنایع دستی و هنر مشاغل خانگی می باشد.


تاریخ ثبت :1397/09/14


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه