فرماندار اردکان:

بنیاد فرزانگان، زمینه شور و نشاط اجتماعی سالمندان را فراهم کند

فرماندار اردکان گفت : بنیاد فرزانگان می‌تواند زمینه‌های نشاط و شور اجتماعی و توانمندسازی سالمندان را فراهم کند‍.
هادی مقیمی در نشست اعضای بنیاد فرزانگان بازنشستگان اردکان افزود : قشر سالمند جزو اقشار آسیب پذیر جامعه بوده و نیازمند توجه ویژه هستند، باید با تلاش و فرهنگ سازی نسبت به حذف باور ناتوانی سالمندان و نهادینه نمودن این باور که سالمندان ناتوان نیستند، تلاش شود.
وی اضافه کرد: هدف از تشکیل بنیاد ، پر کردن اوقات فراغت و توانمندسازی سالمندان با تاکید بر مشارکت جامعه و مشارکت همگانی مردم است.
فرماندار اردکان تصریح کرد: بنیاد فرزانگان یک موسسه مردمی و فرهنگی بوده که هدفش ایجاد روحیه شادابی و نشاط در سالمندان، زمینه پر کردن اوقات فراغت و در نتیجه ارتقای سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی سالمندان را بر عهده دارد.
مقیمی اظهار داشت : اکنون 9 درصد از جمعیت اردکان را سالمندان تشکیل می دهند ، پیش رفتن جامعه به سمت سالمندی موجب می شود که در این بخش سیاست گذاری هایی هم انجام شود.
وی یادآور شد: ایجاد بنیاد فرزانگان هم درهمین راستا بوده و به منظور حفظ جایگاه سالمندان، توانمند سازی و توانمند کردن سالمندان به فعالیت می پردازد.
مدیرعامل بنیاد فرزانگان اردکان نیز افزود: این بنیاد امسال با حضور مدیرکل سازمان بهزیستی و مقامات شهرستان بطور رسمی افتتاح شد.
سیده ماهرخ هاشمی به بالا رفتن سن افراد جامعه و رسیدن اکثریت به بالای 60 سال در جامعه اشاره کرد و گفت: باید بستری آماده شود که این افراد در معرض کمترین خطرات اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی قرار داشته باشند
وی ادامه داد: این بنیاد با هدف های متعدد کار خود را با تشکیل چهار کمیته ، ورزش ، امور رفاهی ، توانمند سازی و آموزش و فرهنگی شروع کرده است.
هاشمی یادآور شد: از آبان ماه سال 97 نسبت به عضو گیری از میان سالمندان و بازنشستگان وارائه خدمات به این قشر از جامعه مبادرت نمودیم.
کل افراد فعال در این بنیاد 9 نفر اصلی و 2 نفر علی البدل هستند و از آبان ماه تاکنون شماره تلفن چهار هزار پرسنل بازنشسته جمع آوری و عضو گیری می شود .


تاریخ ثبت :1397/09/14


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه