نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی؛

مرکز ژنتیک میبد ازنظر سخت افزاری و نرم افزاری نیاز به تقویت توسط دولت و خیرین دارد

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از مرکز ژنتیک گفت: مرکز ژنتیک میبد از نظر سخت افزاری و نرم افزاری نیاز به تقویت توسط دولت و خیرین دارد.

دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی با اشاره به اینکه پیشگیری موثر تر از درمان است، گفت: مجموعه ژنتیک میبد امکانات خوبی دارد، اما از نظر سحت افزاری باید با تامین اعتبار توسط دولت و خیرین تقویت و پشتیبانی شود و در حوزه نرم افزارنیز لازم است دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از این مرکز برای تحقیق و توسعه و نیز خدمت رسانی به مردم استفاده کنند که این موضوع پیگیری خواهد شد.

وی همچنین  جایگاه و نقش بسیار خوب بهزیستی را در خدمت رسانی به زنان سرپرست خانوار .معلولین و ساماندهی و رفع آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های طلاق، اعتیاد به مواد مخدر و … یادآور شد و تصریح نمود: افراد شاغل در مراکز توانبخشی بهزیستی خدماتی را به مجموعه ای از افراد معلول که نگهداری آنها در منازل سخت است ، ارائه می دهند که به واقع هرفردی باید زحمات آنها را ببیند تا به ارزشمندی کار آنها پی ببرد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامیبا اشاره به فعالیت مرکز ژنتیک گفت: این مرکز فعالیتی در راستای پیشگیری از معلولیت ها دارد و نتایج کارهای آنجام شده توسط این مرکز نیز بسیار ملموس است، به طوری که به مدد وجود آن آمار نابینایی، ناشنوایی و... بسیار کاهش پیدا کرده  همچنین از معلولیت هایی که می تواند برای جامعه و خانواده ها هزینه ایحاد کند جلوگیری شده است .

دهقانی همچنین به ساخت ساختمان جدید  موسسه خیریه توانبخشی محبت اشاره نمود و گفت: این مرکز به صورت خیری و خود جوش در حال ساختمان سازی در زمینی به مساحت بیش ۳ هزار متر مربع می باشد و باید فرصت و مجالی ایجاد کرد که هم خیرین و هم دستگاه های دولتی دولت در تکمیل و ساخت و تجهیز این مرکز مشارکت داشته باشند

لازم به ذکر میباشد نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با کارکنان اداره بهزیستی میبد نیز دیدار نمود..


تاریخ ثبت :1397/09/19


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه