رئیس بهزیستی بافق؛

بیش از 34 میلیون ریال به معلولان ضایعه نخاعی بافق پرداخت شد

رئیس اداره بهزیستی بافق گفت: امسال 34 میلیون و 800 هزار ریال به معلولان ضایعه نخاعی بعنوان حق پرستاری از سوی این نهاد پرداخت شده است.
محسن خوشگذران اظهار داشت: این رقم در راستای اجرای مصوبه هیات وزیران در خصوص آئین نامه برقراری حق پرستاری برای حمایت و نگهداری معلولین دارای آسیب نخاعی پرداخت شد.
وی، حق پرستاری معلولیت نخاعی را ماهانه بین یک میلیون و 800 تا سقف 2 میلیون و 300 هزار ریال اعلام کرد و افزود: علاوه بر مستمری مقرر به ضایعه نخاعی کمر یک میلون و 800، ناحیه سینه 2 میلیون و گردن 2 میلیون و 300 هزار ریال در ماه پرداخت می شود.
این مسوول،عامل تهاجمی معلولیت ضایع نخاعی را تصادفات،سقوط از ازتفاع، درگیری ها و آسیب های ورزشی برشمرد.
وی افزود: همچنین عفونت ها، بیماری های مادر زادی، سرطان و تنگی کانال نخاع از عوامل غیر تهاجمی در بروز این بیماری است.
خوشگذران افراد معلول ضایعه نخاعی را شهرستان بافق را 18 نفر اعلام و بیان کرد: از این تعداد 13 نفر مرد که اکثرا نان آور خانوار و بقیه زن هستند.
رئیس اداره بهزیستی بافق با بیان اینکه 77 درصد این معلولان ازدواج کرده یا در شرف ازدواج بودند خاطر نشان کرد: ضایعه نخاعی موجب سردی در روابط همسران شده که بهتر است زوجین از لحاظ عاطفی با یکدیگر مهربانتر باشند.
وی اضافه کرد: در راستای اجرای طرح توانمندسازی افراد دچار ضایع نخاعی همچنین هر سال تعدادی از این عزیزان از خدمات در مانی، آموزشی و ارائه لوازم توانبخشی بهره مند می شوند.
خوشگذران افزود: تمامی معلولان ضایعه نخاعی از خدمات و وسائل کمک توانبخشی ، لوازم بهداشتی و مصرفی استفاده می کنند.


تاریخ ثبت :1397/10/13


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه