رئیس سازمان بهزیستی کشور؛

۹۲ درصد فعالیت های بهزیستی توسط مردم و بخش خصوصی انجام می شود

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور از واگذاری فعالیت های این سازمان به بخش خصوصی خبر داد و گفت: ۹۲ درصد فعالیت های بهزیستی توسط مردم و بخش خصوصی با هدف مشارکت مردم در امور مربوط به آن انجام می شود.
وحید قبادی دانا در سفر یکروزه خود به یزد و بازدید از مرکز جامع توانبخشی فاطمه الزهرا شهرستان تفت اظهار داشت: بخش زیادی از فعالیت حوزه های زیرمجموعه بهزیستی به بخش خصوصی واگذار شده است.
وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی برای خدمت به مردم است و کار اصلی هم مردم انجام می دهند ادامه داد: بهزیستی را کسانی عضو هستند که فرشتگان روی زمین می دانیم و وظیفه داریم در راستای خدمت به آن ها رفع مانع کنیم نه اینکه مانع تراش باشیم.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر اینکه باید راه را هموار کنیم اضافه کرد: باید بتوانیم از ظرفیت خیّران برای انجام امورات و ارائه خدمات بهزیستی بهره ببریم و معتقدیم استفاده از ظرفیت قابل قبول خیرین می‌تواند بهزیستی را در پیشرفت اهدافش کمک کند.
وی با بیان اینکه مراکز نگهداری شبانه روزی اولویت اول حوزه توانبخشی در سازمان بهزیستی کشور است اظهار داشت: خدمات تخصصی ارائه شده در بهزیستی بیشتر از مستمری و کمک های موردی است و با وجود مراکز توانبخشی، مراقبتی و مراکز روزانه و شبانه برای توانمندسازی اقدام می شود.
قبادی دانا با اشاره به اینکه در این مسیر کاستی ها و مشکلاتی نیز داریم عنوان کرد: بودجه سال ۹۷ بهزیستی با ۱۰۰ درصد کسری نوشته شده درحالیکه ۴۷۰۰ میلیارد تومان نیاز بوده اما با ۲۴۰۰ میلیارد تومان نوشته شده و هنوز ۸۰۰ میلیارد آن تخصیص نیافته است.
وی تصریح کرد: در مدت کوتاه تصدی گری در بهزیستی برای پرداخت مستقیم اقدام شده تا شفاف سازی شود و بر اساس تعرفه جدید پرداخت می شود که این اعتبار با هدف کمک به مراکز از هشتم اسفند ماه به مراکز واجد شرایط پرداخت خواهد شد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه به تشریح رویکرد این سازمان در سطح کشور برای تصمیم گیری ها و سیاست گذاری ها پرداخت و عنوان کرد: استفاده از تجربیات رؤسای سابق بهزیستی مورد توجه قرار گرفته و قطعاً تصمیمات سازمان بهزیستی با نظر و مشورت رؤسای سابق خواهد بود.


تاریخ ثبت :1397/12/08


برچسب ها :


   

اشتراک در سایر شبکه های اجتماعی :شخصی سازی

سایز فونت

13
رنگ فونت
رنگ بدنه
فونت بدنه بازگشت به تنظیمات اولیه